02:07
9 lipiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk nie che mieć oficjalnego kapra

Zamieszczono dnia pt., 2016-04-29 15:02

Odbyło się posiedzenie członków komisji konkursowej wyborów gdańskiego kapra. Zadecydowali oni, że nie będzie powoływana osoba na tą funkcję. 

Jak dowiadujemy się od członków komisji: "Podczas spotkania każdy z obecnych członków przedstawił swoją opinię dot. realizowania w przestrzeni miasta funkcji tzw. pirata/kapra gdańskiego. Następnie odbyła się dyskusja. Kapituła zdecydowała, że po zakończeniu kadencji oficjalnego kapra gdańskiego w osobie Pana Krzysztofa Kucharskiego nie przeprowadzać kolejnego konkursu. W 2012 roku (po śmierci w 2010 roku ówczesnego pirata – Pana Andrzeja Sulewskiego) sytuacja wymagała wskazania osoby, która oficjalnie reprezentowałaby miasto Gdańsk pełniąc funkcję pirata/kapra.

Obecnie sytuacja uległa zmianie i nie ma już potrzeby wskazywania konkretnej osoby, a w przestrzeni miasta jest miejsce dla funkcjonowania osób, które z pasji chcą się angażować w promowanie zwyczajów, historii, kultury oraz morskich korzeni Gdańska. Jednocześnie komisja zastrzegła sobie prawo do przeprowadzenia konkursu jeśli wymagać tego będą nadzwyczajne okoliczności."

/fot. kadr z YouTube

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 


Więcej artykułów historycznych na naszym portalu poświęconym historii -  http://strefahistorii.pl/

 

Artykuł na Strefie Historii: 
http://strefahistorii.pl/article/3522-gdansk-nie-che-miec-oficjalnego-kapra