03:07
9 lipiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gniew powraca do tradycji - jarmark na rynku

Zamieszczono dnia śr., 2016-05-04 11:25

W niedzielę, 8 maja 2016 r., zostanie zainaugurowane wydarzenie „Gniewskie Leby – bazar różności", czyli powrót do średniowiecznej tradycji handlu rękodziełami i lokalnymi przetworami na gniewskim rynku. Jednak nie tylko stragany będą miały tego dnia do zaoferowania ciekawe atrakcje.

Celem wskrzeszenia „gniewskich sukiennic" jest ożywienie miejskiego rynku, promocja lokalnych wyrobów i twórców, a także prezentacja regionu i jego walorów turystycznych. Jest to wyjątkowe wydarzenie, gdyż stanowić ma powrót do tradycji funkcjonowania cotygodniowego targowiska na głównym placu miejskim. W programie imprezy inaugurującej, która rozpocznie się już o godz. 10.00 na placu Grunwaldzkim, zaplanowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: gigantyczne bańki mydlane, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, pokazy szczudlarskie oraz konkursy, gry i zabawy. Punktem kulminacyjnym będzie wspólne zdjęcie gniewian, wykonane przez Pana Marcina Lipińskiego ze Studia-A. Całość imprezy natomiast uświetni zespół Trio the Janeiro z Prabut.

„Gniewskie Leby – bazar różności" to doskonała szansa, aby ożywić handel w Gniewie dzięki umożliwieniu lokalnym twórcom wyjście z ofertą wprost do klientów, poprzez wystawienie swoich wyrobów. Natomiast dla wszystkich odwiedzających jest to wspaniała okazja nie tylko do zakupienia wyjątkowych produktów, ale także spędzenia przyjemnie czasu w centrum miasta.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Więcej artykułów historycznych na naszym portalu poświęconym historii -  http://strefahistorii.pl/

 
Artykuł na Strefie Historii: 
http://strefahistorii.pl/article/3546-gniew-powraca-do-tradycji-jarmark-na-rynku