03:07
9 lipiec 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wspomóż powstanie średniowiecznego portu. Wystarczy kliknąć!

Zamieszczono dnia czw., 2016-05-05 15:00

Wśród projektów zgłoszonych do konkursu grantowego strony urbanforms.org znajduje się też Bursztynowe Centrum Gier i Zabaw Dawnych w Elblągu zgłoszona przez Elbląską Spółdzielnię Socjalną Wehikuł Czasu Wikingowie Słowianie Bałtowie.

Jak piszą pomysłodawcy przedsięwzięcia: "W Elblągu brak darmowych miejsc spotkań w plenerze dla integracji lokalnych społeczności. Atrapy relacji międzyludzkich: komputery-tv, wypierają tradycyjne formy spędzania czasu wolnego, dlatego chcemy przywrócić obyczaj wspólnego spędzania czasu. Korzystając z możliwości, jakie daje powstający w Elblągu Alternatywny Ośrodek Kultury- Bursztynowy Port, chcemy stworzyć równolegle-BURSZTYNOWE CENTRUM GIER i SPORTÓW DAWNYCH. Projekt realizowany jest przy Starówce, nad rzeką, w miejscu najatrakcyjniejszym spacerowo. Centrum składać się ma z plenerowych torów, plansz i pionów do gier w skali powiększonej, stanowisk do planszowych gier klasycznych-chata, plenerowych mebli oraz bezpiecznego ogniska i grilla, tak by grupy przyjaciół aranżowały swój czas atrakcyjnie. Stworzymy miejską ligę dla grup przyjaciół, starej wikińskiej gry KUBB, by na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalno-sportowych miasta. Cykliczne rozgrywki odbywać się będą na terenie repliki średniowiecznego portu."

Co trzeba zrobić by wesprzeć projekt? Wystarczy wejść w link TUTAJ - dokonać błyskawicznej rejestracji i codziennie klikać projekt Bursztynowe Centrum Gier i Zabaw Dawnych. Być może już wkrótce będzie można rozpalić grill i pograć w wikińskie gry!

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Więcej artykułów historycznych na naszym portalu poświęconym historii -  http://strefahistorii.pl/

 
Artykuł na Strefie Historii: 
http://strefahistorii.pl/article/3562-wspomoz-powstanie-sredniowiecznego-portu-wystarczy-kliknac