10:09
23 Wrzesień 2019
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowe kładki w Parku Oliwskim

Zamieszczono dnia wt., 2016-05-17 14:53

Dwa miesiące potrwa przebudowa trzech kładek dla pieszych w Parku Oliwskim. Prace już wystartowały, odbywają się równocześnie we wszystkich trzech zaplanowanych lokalizacjach – w rejonie ul. Opackiej, obok palmiarni i przy wodospadzie.

- Mostki na przepływającym przez Park Oliwski potoku zostały zbudowane kilkadziesiąt lat temu, wymagały więc przebudowy - wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Mieczysław Kotłowski.

W ramach prowadzonych obecnie prac rozebrane zostały dotychczasowe kładki. Nowe mostki odzyskają swój pierwotny wygląd z początku XX w. udokumentowany na licznie zachowanych przedwojennych fotografiach. Prowadzone roboty wymagały wyłączenia mostków z eksploatacji i wytyczenia obejść, które jednak nie powinny być uciążliwe dla odwiedzających park.

- Aby dodatkowo ograniczyć uciążliwości związane z przebudową, prace szczególnie hałaśliwe prowadzone są w godzinach nocnych, gdy park jest zamknięty – dodaje dyrektor Kotłowski. Zakończenie robót planowane jest na koniec lipca. Koszt prac – ok. 456 tysięcy złotych.

fot. Karol Stańczak

Więcej artykułów historycznych na naszym portalu poświęconym historii -  http://strefahistorii.pl/

 
Artykuł na Strefie Historii: 
http://strefahistorii.pl/article/3624-nowe-kladki-w-parku-oliwskim