08:04
16 kwiecień 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wylicytuj na WOŚP udział w... gali walk rycerskich w Pruszczu

Zamieszczono dnia pt., 2017-01-06 02:18

Gale sportowych walk rycerskich stają się coraz popularniejsze na świecie. Szczególnie rozwinięte są u naszych wschodnich sąsiadów - walki w Rosji są zazwyczaj organizowane na profesjonalnych ringach. Ich potencjał dostrzegł nawet Mike Tyson, umieszczając filmik z nokautu na swoim oficjalnym Facebooku. Teraz każdy może zadebiutować w gali. 

Mimo średniowiecznego opancerzenia w walce obowiązuje sportowa formuła - zawodnicy zmierzą się w rundowych pojedynkach, nad przebiegiem których będą czuwali profesjonalni sędziowie. Projekt wynajmijrycerza.pl zaprasza do wzięcia udziału w aukcji, z której dochód będzie przeznaczony na cele WOŚP.

- Przez wiele lat robiliśmy pokazy walk rycerskich w zaprzyjaźnionym muzeum - Kuźni Wodnej w Oliwie. W ubiegłym roku na aukcji wystawiliśmy udział w inscenizacji grunwaldziej. Okazało się to sporym sukcesem, więc postanowiliśmy pójść za ciosem i jeszcze raz wspomóc orkiestrę - wyjaśnia Piotr Celej z projektu wynajmijrycerza.pl - Tym razem będzie jeszcze ciekawiej. Na akcjie trafi bowiem udział w gali sportowych walk rycerskich. To nie jest już inscenizacja, ale walka zupełnie serio. Rzecz jasna nie zrobimy nikomu krzywdy, ale bez wylania potu się nie obędzie - dodaje. 

Na ofertę składają się: 

- walka w ringu z "rycerskim" przeciwnikiem (wraz z wejściem przy swojej muzyce oraz wyczytaniem imienia i nazwiska przez 

- wypożyczenie sprzętu dopasowanego do sylwetki zwycięzcy (płeć nie ma znaczenia)

- praktyczne przeszkolenie przed pojedynkiem

- pamiątkowe zdjęcia oraz średniowieczny upominek od Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici

Gala odbędzie się 5 sierpnia 2016 roku w Faktorii w Pruszczu Gdańskim podczas imprezy Wehikuł Czasu. Jest to cykliczna impreza przybliżająca historię militarną Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Twierdzy Wisłoujście. W 2015 roku rekonstruktorzy przenieśli się na replikę Faktorii z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim, będącą jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. Impreza w Faktorii w Pruszczu Gdańskim to okazja by zobaczyć grupy z różnych epok historycznych oraz wziąć udział w gali walk w ringu. Zatem do dzieła!

LINK DO AUKCJI WOŚP

Więcej artykułów historycznych na naszym portalu poświęconym historii -  http://strefahistorii.pl/

 

 

 

Artykuł na Strefie Historii: 
http://strefahistorii.pl/article/4476-wylicytuj-na-wosp-udzial-w-gali-walk-rycerskich