Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Superliga Tenisa Stołowego - Gdańszczanie znowu liderami

Zamieszczono dnia sob., 2017-01-07 00:28

Po piątkowym zwycięstwie 3:2 nad 3S Polonia Bytom, tenisiści stołowi Unia AZS AWFiS Gdańsk wraca na fotel lidera. Po 10 kolejkach Gdańszczanie z dorobkiem 22 punktów o 1 punkt wyprzedzają Dartom Bogorie Grodzisk Mazowiecki.

Zespół Piotra Szafranka dzisiejszą rywalizację rozpoczął pewnie od zwycięstwa 3:0 Kai Konishiego nad Pawłem Chmielem.

Drugie spotkanie to pojedynek Wang Yang z liderem drużyny gości Tomasem Koniecnym (Czechy). Pierwsze dwa sety to niemrawa gra Wanga i szybkie prowadzenie Tomasa. Popularny Janek broniąc dwie piłki meczowe w 4 secie wyrównał stan pojedynku na 2:2. W tie-breaku posiadał nawet piłkę meczową przy 11-10 ale nie wytrzymał nerwowo i dwa razy pospieszył się w ataku.

Przy stanie 1:1 do stołu podeszli Patryk Zatówka oraz Robert Floras. Przebieg meczu był wyrównany. Raz za razem zmieniało się prowadzenie, ale więcej zimnej krwi zachował podopieczny Michała Napierały i to Robert wygrał spotkanie 3:2. W tym momencie wiadomo było, że goście wywiozą z Gdańska co najmniej 1 punkt.

W czwartej odsłonie spotkali się liderzy obydwu drużyn. Kaii Konishi legitymujący się przed meczem bilansem 8-2 podejmował Koniecnego 10-4. Japończyk wygrał 2:1 po bardzo emocjonującym meczu, gdzie walka toczyła się nie tylko na stole oraz poza nim i wyrównał spotkanie na 2:2.

W decydującym pojedynku Wang Yang nie dał szans Pawłowi Chmielowi pokonując go szybko 2:0 i wiadomo było, że zawodnicy UNIA AZS AWFiS Gdańsk powrócą na fotel lidera pokonując przyjezdnych za 2 punkty.

Retransmisje spotkania przeprowadzi TVP3 w niedziele o godzinie 8:15. Zapraszamy przed telewizory.

Ostatni mecz 1 rundy Gdańszczanie zagrają na wyjeździe z Decorglass Działdowo 13 stycznia o godzinie 18.00

(red) Bartosz Gajek fot: AZS AWFiS