Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tenis stołowy- mistrzowskie medale dla Gdańszczan

Zamieszczono dnia pon., 2017-03-06 08:46
Po wielu latach przerwy Gdańsk ma medale w Mistrzostwach Polski seniorów w tenisie stołowym. Patryk Zatówka dał radę

Od 3 do 5 marca w Częstochowie odbywały się 85 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów.
 Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk reprezentowało 4 zawodników.
Na starcie stanęli Patryk Zatówka, Damian Kreft, Tomasz Tomaszuk oraz junior Jan Zandecki.
 W konkurencji indywidualnej najdalej zszedł Patryk dochodząc do 1/4 finału gdzie przegrał z rewelacją turnieju Markiem Badowskim z Gwiazdy Bydgoszcz, który ostatecznie zdobył srebrny medal. Damian przegrał w 2 rundzie z turniejową jedynka 1:4 ale postawa naszego zawodnika była bardzo dobra. Natomiast Tomek i Janek zakończyli zmagania na 1 rundzie.
Popis swoich umiejętności Patryk pokazał w grze mieszanej. Jego partnerką była  Julia Ślązak  z MKS Jedynka Łódź, notabene na codzień w życiu prywatnym dziewczyna Patryka. W finale pokonali 3:1 parę Roksana Załomska (AZS AJD Częstochowa) zi Szymon Malicki (ASTS Olimpia Grudziądz). W debla Patryk grał z Pawłem Fertikowskim z KS Spójnia Warszawa. Wyższość rywala musieli uznać dopiero w 1/2 finału przegrywając 1:3 z aktualnymi vice mistrzami Europy Danielem Górakiem oraz Jakubem Dyjasem. Po wielu latach przerwy mamy znów medale dla Gdańska w kategorii seniorskiej co nas ogromnie cieszy. Wielkie gratulacje dla Patryka oraz pozostałych Akademików.