Ty też masz swój głos!

W Gdańsku w ramach 16 kolejki Lotto Superligi spotkały się dwie drużyny akademickie.

Zamieszczono dnia sob., 2017-03-25 07:05

Podopieczni Piotra Szafranka w hali AWFiS podejmowali Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów.

Była to dobra okazja dla Gdańszczan do rehabilitacji za środową porażkę z Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz.

W pierwszym pojedynku wieczoru stanęli naprzeciwko siebie Wang Yang oraz Tomasz Lewandowski – Mistrz Polski Seniorów z 2016 roku. Dwa pierwsze sety to łatwa przeprawa dla popularnego Janka. W trzecim secie prowadził już 10:8, ale dobra gra przeciwnika w końcówce seta nie pozwoliła na wygranie tego pojedynku 3:0. W czwartej odsłonie Yang szybko wyszedł na prowadzenie nawet 7:1 i nie oddał już go do końca wygrywając swój mecz 3:1.

W drugim pojedynku inaczej niż w środowym spotkaniu stanął do stołu Mattias Oversjo oraz Vasily Lakeev aktualnie najlepiej punktujący zawodnik w Lotto Superlidze oraz tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Rosji.

Nie zaczał się ten pojedynek po naszej myśli. Mattias przegrał dwa pierwsze sety ale po raz pierwszy w tym sezonie potrafił wrócić do meczu i wygrać pojedynek w 5 setach.

Na papierze Szwed nie był faworytem ale jak to w sporcie nie decyduje bilans spotkać tylko tu i teraz.

W trzecim meczu zagrali rówieśnicy, 20-sto latkowie: Patryk Zatówka oraz reprezentant Tajwanu Chia-Hung Sun. Mecz ten również mógł się podobać zgromadzonej publiczności na poziom sportowy oraz emocje do ostatniej piłki.

Te zwycięstwo jest nam bardzo potrzebne i dopisujemy sobie do tabeli Lotto Superligi 3 punkty.

Teraz najbliższe mecze drużyna będzie grać na wyjeździe, a dopiero 21 kwietnia z KS Decorglass Działdowo.