15:05
24 maj 2018
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Ten weekend to weekend... Auto Nostalgi - klasyczne samochody!

Zamieszczono dnia pt., 2017-05-12 20:18

W najbliższy weekend odbędzie się siódma edycja kultowej już wystawy samochodów zabytkowych Auto Nostalgia. Impreza poświęcona jest klasycznej motoryzacji, a odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć unikalne modele samochodów i motocykli z różnych okresów produkcji.

Targi Auto Nostalgia na stałe wpisały się do kalendarza miłośników zabytkowych samochodów i motoryzacji w stylu „vintage”. Tegoroczna edycja odbędzie się w najbliższy weekend – 13-14 maja 2017 roku . Na powierzchni 10 tys. m2 zaprezentowanych zostanie ponad 500 ciekawych i unikalnych modeli samochodów i motocykli.

Miłośnicy zabytkowych samochodów i tym razem znajdą coś dla siebie. Na stoisku MustangClassic zobaczmy zabytkowe Fordy z różnych lat produkcji. Również Mercedes – z okazji 50-lecia swojego istnienia – przygotował specjalną ekspozycję, a na stoisku Porsche znajdziemy wiele modeli należących do prywatnych kolekcjonerów. Jedną z przygotowanych ciekawostek będzie pierwszy w Polsce model Scorpio zarejestrowany jako auto zabytkowe oraz FSO Warszawa z 1965 roku z prywatnej kolekcji BlitzTeam. Wśród przedstawicieli nie zabraknie również klubów zrzeszających miłośników danej marki.

- Auto Nostalgia to idealne miejsce na towarzyskie spotkania z właścicielami wyjątkowych modeli samochodów, których na co dzień raczej nie spotkamy na ulicach naszych miast. Również i w tym roku na hali wystawienniczej pojawi się nasze stoisko. Odbędzie się premierowy pokaz naszej klubowej perełki, jaką jest Toyota Celica GT4 o mocy 310 KM. Natomiast miłośnicy klasycznej motoryzacji na pewno docenią obecność modelu Celika RA28 z 1978 roku – mówi Michał Horodeński, Toyota Team Classic.

Osoby, które z sentymentem wspominają samochody z czasów PRL-u również znajdą coś dla siebie – na Auto Nostalgii nie zabraknie bowiem ikon polskiej motoryzacji.

Targi odbędą się w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa. Godziny otwarcia: sobota: 10:00 – 18:00 oraz niedziela: 10:00 – 17:00.

red. / zdj. mat. prasowy