06:03
7 marzec 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

SPORT: 21 kolejka Lott Superliga: Gdańszczanie kontra Poltarex Pogoń Lębork

Zamieszczono dnia sob., 2017-05-13 12:34

W 21 kolejce Lotto Superligi podopieczni Piotra Szafranka zmierzyli się na wyjeździe z Poltarex Pogoń Lębork.
Przed tym meczem było wiadomo, że jako lider rozgrywek pokonamy ostatnią drużynę tabeli za 3 punkty to wygramy rundę zasadniczą Lotto Superligi i do fazy play off przystąpimy z 1 miejsca.
Po 60 minutach gry Akademicy w składzie Wang Yang, Mattias Oversjo, Patryk Zatówka pokonali drużynę z Lęborka 3:0, nie tracąc nawet seta....
W poniedziałek 15 maja Unia AZS AWFiS Gdańsk wybiera się do Grodziska Mazowieckiego. Dla Gdańszczan tem mecz nie ma większego znaczenia, a dla ekipy Tomasza Redzimskiego wręcz przeciwnie. Przed ostanią kolejką mają tyle samo punktów, co KS Decorglass Działdowo i walczą o 2 miejsce w tabeli.
Fazę play off zaczniemy meczem wyjazdowym 19 maja z Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, a rewanż zagramy na terenie AWFiS w Gdańsku 6 czerwca 2017r.
Trzeba nadmienić, że w rundzie zasadniczej podopieczni Zbigniewa Leszczyńskiego jako jedyni dwukrotnie ograli Gdańszczan i to za 6 punktów więc wskazać faworyta tego dwumeczu jest bardzo trudno.
Powiedzieć można jedno, że naszym zawodnikom nie "leżą" stylowo zawodnicy spod znaku Gwiazdy.
Zapowiada się bardzo ciekawie i już teraz zapraszamy na mecz półfinałowy 6 czerwca na hale widowiskowo - sportową AWFiS Gdańsk.
Wstęp wolny.

red. / mat. prasowy + zdj.