10:06
20 czerwiec 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policja zatrzymała odpowiedzialnych za napad w Skarszewach

Zamieszczono dnia czw., 2017-05-18 13:36

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Sprawcy wtargnęli w nocy do jednego z budynków w gminie Skarszewy, zaatakowali śpiącego właściciela posesji i obrabowali jego dom. Napastnicy skrępowali napadniętego mężczyznę i uciekli ze skradzionym łupem. Jeszcze tej samej nocy sprawcy tego przestępstwa trafili do policyjnego aresztu, a mundurowi odzyskali przedmioty utracone w wyniku tego rozboju.

Wczoraj nad ranem kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o napad na 69-latka. Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 maja w jednej z miejscowości w gminie Skarszewy. Dyżurny, który otrzymał zgłoszenie w tej sprawie natychmiast poinformował o całym zdarzeniu policjantów z pobliskiego posterunku, a na miejsce skierował przewodnika z psem tropiącym. Informacja o rozboju trafiła również do patroli w terenie. Jak wstępnie ustalili śledczy, sprawcy wtargnęli do jednego z budynków mieszkalnych i zaatakowali śpiącego właściciela posesji. Mężczyzna został skrępowany, a napastnicy bili go żądając wydania wartościowych przedmiotów. Przestępcy zabrali z domu pokrzywdzonego między innymi laptopa, elektronarzędzia, różnego rodzaju biżuterię, odkurzacz, kartę bankomatową oraz znajdujące się w lodówce jedzenie, w tym także karmę dla psów. Napastnicy uciekli z łupem w nieznanym kierunku pozostawiając w domu skrępowanego mężczyznę. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Wstępna wartość strat oszacowana została na kwotę 10 tys. zł. 

W wyniku intensywnych działań śledczy ustalili rysopis oraz personalia sprawców tego przestępstwa. Poinformowani o całym zajściu kryminalni już po kilku godzinach od zdarzenia zatrzymali w Starogardzie Gdańskim 20-letniego mieszkańca gminy Skarszewy oraz 19-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Sprawcy przewozili autem rzeczy pochodzące z kradzieży. W chwili zatrzymania, jeden z podejrzanych miał założone na nogach buty należące do napadniętego 69-latka. 

Mundurowi odzyskali utracone w wyniku rozboju przedmioty. Zatrzymane osoby zostały przewiezione do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali również 17-letnią mieszkankę Kociewia, która jest podejrzewana o pomoc w ukryciu skradzionych przedmiotów. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Śledczy za pośrednictwem prokuratury będą wnioskować o zastosowanie wobec sprawców tego rozboju tymczasowego aresztu.

info+foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.