10:06
20 czerwiec 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Rusza kolejna edycja Biznes Ligi Żeglarskiej!

Zamieszczono dnia czw., 2017-05-18 20:19

W najbliższy weekend, 20-21 maja nowy sezon żeglarski w Sopocie rozpoczyna Biznes Liga Żeglarska. Na liście startowej aż dziesięć załóg, przedstawicieli rozmaitych biznesów. W tym roku, po raz kolejny, głównym partnerem ligi jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Po raz pierwszy w tym roku przedstawiciele świata biznesu będą się ścigać wokół mola na regatowych Delphia 24. W najbliższej, wiosennej edycji oprócz stałych bywalców ligi , pojawią się też debiutanci, m.in. UMC/Sharp, Meblik czy Lion’s Bank. W sumie 10 zespołów co dwa tygodnie będzie rywalizować na sopockim akwenie. Nad załogami będą czuwać profesjonalni żeglarze.

- To kolejny sezon Biznes Ligi Żeglarskiej i kolejne wyzwania. Cieszy nas niezmiernie, że w grze pojawiają się nowe zespoły. Z roku na rok utwierdzamy się w przekonaniu, że żeglarstwo jest znakomitą platformą promocyjną dla firm, które tak naprawdę nic wspólnego z żeglarstwem nie mają. To jest właśnie założenie BLŻ, żeby umożliwić uczestniczącym firmom nawiązywanie nowych kontaktów, wzmacnianie relacji biznesowych czy budowanie atmosfery pracy zespołowej – podkreśla Paweł Górski, współorganizator Ligi.

Zasady pozostają bez zmian. uczestniczące Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a rywalizacja w każdej rundzie rozciągnięta została na dwa dni. W finale spotkają się najlepsze teamy obu grup, a zdobyte do tego momentu punkty nie będą się liczyły się w klasyfikacji końcowej. Dlatego też walka o zwycięstwo w całej Lidze potrwa do ostatniego wyścigu, ostatnich regat.

Zmagania rozpoczną się w sobotę 20 maja o godzinie 11:30, będzie można obserwować je na końcu sopockiego mola oraz z falochronu mariny. Imprezy Biznes Ligi Żeglarskiej odbywają się co dwa tygodnie i łączą ze sobą aspekty szkoleniowe, sportowe i biznesowe, ale również towarzyskie. Pieczę sponsorską nad całością przedsięwzięcia objęła Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, tak też nazywa się tegoroczny projekt: Biznes Liga Żeglarska – Strefa Żeglarska PSSE. Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl

Sponsorami Biznes Ligi Żeglarskiej są Centrum Handlowe Klif oraz D.A.D., a do partnerów należą: Garmin, Promarina, Kąpielisko Morskie Sopot, Sofitel Grand Sopot, Henkel, Mionetto oraz Magazyn Żagle oraz Magazyn W Ślizgu!

red. / mat. organizatora