18:04
11 kwiecień 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktywna Północna.TV: Ćwicząc, pamiętajmy o nogach!

Zamieszczono dnia śr., 2017-06-14 10:21

Dlaczego nie chcemy "ruszyć tyłka"? Większość jest na tyle zmęczona, że wieczór spędza przed telewizorem lub komputerem. Nie powinniśmy jednak rezygnować z wysiłku fizycznego, gdyż jest on gwarantem naszego zdrowia. 

Szczególnie dla osób z tendencją do nadwagi i otyłości. Tym osobom tym zaleca się 1–1,5 godziny umiarkowanych ćwiczeń fizycznych dziennie. Może być to krótszy czas, lecz należy wtedy zwiększyć intensywność treningu.

Część osób decyduje się na podjęcie aktywności fizycznej jedynie ze względu na możliwość przyśpieszenia procesu odchudzania. Nie każdy jednak wie, jak ćwiczyć i ile czasu przeznaczyć na trening, by uzyskać zadowalające efekty. Zostańcie z nami, a dowiecie się więcej :)

Zaniedbywanie pracy nad nogami to również bardzo częsty błąd popełniany przez zaawansowanych bywalców siłowni. Stąd wzięło się słynne wśród ćwiczących powiedzonko: „Plecy jak stodoła, nóżki jak zapałki”. Wielu panów koncentruje się w swych treningach jedynie na tych partiach mięśniowych, których wyrobienie sprawia, że wyglądają na potężnych. Mięśnie nóg (których w spodniach czasem nie widać) są przez nich traktowane po macoszemu. Jest to nieprawidłowe podejście.Jeśli masz chudziutkie nogi i chciałbyś to zmienić, warto byś zaczął pracę nad nimi już dziś.Dobrze umięśnione, ładnie wyrzeźbione i wysportowane nogi to rzecz niezwykle istotna w profesjonalnym podejściu do sportu.

Mamy dwa proste ćwiczenia dla początkujących, którzy chcą poprawić wygląd nóg - wystarczy 45 minutowy trening a efekty, będą bardzo szybkie.

Ćwiczenie 1

Na mięśnie czworogłowe uda

WYPROST NÓG NA PLATFORMIE (LUB SUWNICY)

3 serie po 18 – 15 powtórzeń

Zawsze opieraj całe stopy na platformie. Oparcie ich na brzegu grozi ześlizgnięciem i kontuzją.

Ćwiczenie 2

Na mięsnie dwugłowe uda

ZGINANIE NÓG NA MASZYNIE

3 serie po 18 – 15 powtórzeń

Nie prostuj się w biodrach. Zawsze dociskaj plecy do oparcia urządzenia i ćwicz samymi nogami.

Bartłomiej Chruściński, zdj. arch prywatne autora.