09:04
16 kwiecień 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wojtek Brzozowski liderem ERGO Hestia Formula Windsurfing European Championships

Zamieszczono dnia śr., 2017-06-14 21:19

Trzeci dzień regat ERGO Hestia Formula Windsurfing European Championships przyniósł zmiany w klasyfikacji generalnej. Po jedenastu wyścigach przewidziane są trzy odrzutki, tzn. że trzy najgorsze wyścigi zawodnika nie są liczone do punktacji. Dzisiaj warunki wiatrowe pozwoliły na przeprowadzenie pięciu wyścigów. Dla prowadzącego od początku regat  stawkę Huberta Mokrzyckiego (AZS UW Warszawa) nie był to udany dzień – zaliczył falstart oraz trzy wyścigi powyżej piątego miejsca i mimo trzech odrzutek spadł na 4 pozycję. Na prowadzeniu Wojtek Brzozowski, wielokrotny mistrz świata, który niedawno powrócił do ścigania, i mimo długiej przerwy doskonale radzi sobie na sopockim akwenie. Na drugim miejscu, ze stratą jednego punktu, Michał Polanowski (MOS 2 Warszawa), obrońca tytułu mistrza Europy 2016. Na trzecie miejsce awansował Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), na co dzień ścigający się w klasie RS:X, mający na koncie cztery punkty więcej niż lider regat. Jedyna kobieta w tych regatach Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) awansowała na 10 miejsce. Po dzisiejszych wyścigach juniorzy spadli w klasyfikacji, najlepszy jest nadal Michał Polak (GKŻ Gdańsk) zajmujący 16 miejsce.

Ostatnie wyścigi, różnica punktowa między czołowymi zawodnikami jest tak mała, że wszystko jeszcze może się zmienić i ostatni wyścig może zadecydować, kto stanie na najwyższym podium.

Organizatorem imprezy jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot, a partnerami są miasto Sopot, ERGO Hestia oraz Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP 3, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, W Ślizgu oraz Żeglarski.info.

 

Wyniki: http://sopoteuropeans2017.formulawindsurfing.org/results

Galeria: http://sopoteuropeans2017.formulawindsurfing.org/gallery

 

red. / Foto: Robert Hajduk