15:05
20 maj 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktywna Północna.TV: Lepsza sylwetka? Da Ci ją sport!

Zamieszczono dnia pon., 2017-07-03 22:32

Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia. Z każdej strony słyszymy, że sport to zdrowie, a jego uprawianie pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie fizycznie i psychicznie. Dlaczego warto uprawiać sport? Dziś krótko, ale treściwie w cyklu "Aktywna Północna.TV" !

Siedzący tryb życia powoduje, że ruszamy się coraz rzadziej. Rano wsiadamy do samochodu zaparkowanego tuż po naszym domem, jedziemy do pracy, a później spędzamy co najmniej osiem godzin w biurze, siedząc za biurkiem. Po pracy z powrotem do samochodu i do domu. A później już tylko relaks przed telewizorem lub komputerem. Tak wygląda scenariusz dnia większości z nas. Brakuje nam ruchu! A przecież wszyscy doskonale wiemy, że „Sport to zdrowie”. Dlaczego warto go uprawiać? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie, używając prostego argumentu... dla siebie i... sylwetki!

Wszyscy, którzy marzą o zrzuceniu kilku kilogramów, obok odpowiedniej diety, powinni zadbać o również o ruch. Ćwicząc, szybciej spalamy tkankę tłuszczową, rzeźbimy mięśnie i modelujemy sylwetkę. Jednak osoby o prawidłowej wadze nie powinny czuć się usprawiedliwione. Pamiętajmy, że w zależności od wyboru aktywności fizycznej, możemy schudnąć lub wyłącznie wymodelować sylwetkę, poprawić postawę czy ujędrnić ciało. Ważne, aby znaleźć odpowiedni sport dla siebie.

Bieganie, areobik, siłownia, jazda na rowerze, pływanie - spróbuj i zakochaj się w sporcie.

Bartłomiej Chruściński / zdj. mat. autora