17:04
11 kwiecień 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktywna Północna.TV: Lepsza sylwetka? Da Ci ją sport!

Zamieszczono dnia pon., 2017-07-03 22:32

Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia. Z każdej strony słyszymy, że sport to zdrowie, a jego uprawianie pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie fizycznie i psychicznie. Dlaczego warto uprawiać sport? Dziś krótko, ale treściwie w cyklu "Aktywna Północna.TV" !

Wzmożona aktywność fizyczna pozytywnie wpływa również na naszą urodę. Pocąc się, pozbywamy się z organizmu nagromadzonych toksyn, a regularnie oczyszczany organizm funkcjonuje i wygląda lepiej.

7. Wyznaczając sobie kolejne cele w sporcie oraz stopniowo realizując je, zyskujemy nie tylko coraz lepszą kondycję fizyczną, ale również poczucie, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Wzmacniamy się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie!

Siedzący tryb życia powoduje, że ruszamy się coraz rzadziej. Rano wsiadamy do samochodu zaparkowanego tuż po naszym domem, jedziemy do pracy, a później spędzamy co najmniej osiem godzin w biurze, siedząc za biurkiem. Po pracy z powrotem do samochodu i do domu. A później już tylko relaks przed telewizorem lub komputerem. Tak wygląda scenariusz dnia większości z nas. Brakuje nam ruchu! A przecież wszyscy doskonale wiemy, że „Sport to zdrowie”. Dlaczego warto go uprawiać? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie, używając prostego argumentu... dla siebie i... sylwetki!

Wszyscy, którzy marzą o zrzuceniu kilku kilogramów, obok odpowiedniej diety, powinni zadbać o również o ruch. Ćwicząc, szybciej spalamy tkankę tłuszczową, rzeźbimy mięśnie i modelujemy sylwetkę. Jednak osoby o prawidłowej wadze nie powinny czuć się usprawiedliwione. Pamiętajmy, że w zależności od wyboru aktywności fizycznej, możemy schudnąć lub wyłącznie wymodelować sylwetkę, poprawić postawę czy ujędrnić ciało. Ważne, aby znaleźć odpowiedni sport dla siebie.

Bieganie, areobik, siłownia, jazda na rowerze, pływanie - spróbuj i zakochaj się w sporcie.

Bartłomiej Chruściński / zdj. mat. autora