18:04
11 kwiecień 2021
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktywna Północna.TV: Postaw sobie cel i bądź świadom swojej wartości.

Zamieszczono dnia śr., 2017-07-05 10:54

Dzień Dobry aktywiści ! Ruszamy z kolejnym odcinkiem "Aktywna Północna.TV". Postanowiłem ospisać swoje odczuca, w drodze do lepszego ja... postanowiłem zmienic siebie, zmienić ciało - schudnąć i być leszym - własnie dla siebie - Ty też możesz.

Dziś może zamiast ciała, trochę o stanie ducha. Zastanawiasz się, jak odblokować się na nowe lepsze  życie? Pamiętaj, że możesz to zrobić w każdej chwili, bez względu na wiek, zawód czy stan cywilny. Jak?

Wyraźne wytyczenie celu pobudza nas do działania, pozwala na spełnienie marzeń, realizację planów, a także jest siłą motywującą. Jeśli zrealizujemy założony cel, wtedy poprawia nam się nastrój,  podnosi się poczucie własnej wartości oraz zwiększają się szanse na uzyskanie kolejnych osiągnięć. Pamiętajmy, że osiągnięcie swoich planów wymaga czasu, dlatego na początku pozwólmy sobie na małe kroki. Początki, to nic innego jak praca nad sobą, nad swoimi przekonaniami oraz nad pokonywaniem barier. Kiedy zaczniemy myśleć w inny sposób, zmieni się nasze zachowanie i nie będziemy zdawali sobie sprawy, kiedy sami nauczyliśmy się dokonywać tak dobrych wyborów, a także postępować w tak efektywny sposób. Odblokujmy swój potencjał, bo każdy ma go w sobie.

Jeśli sami nie nauczymy się doceniać siebie, nie liczmy na to, że zrobi to ktoś inny. Ludzie traktują nas tak, jak my sami traktujemy siebie. Dlatego nie wprowadzajmy w kompleksy samych siebie, podkopując swoje własne poczucie wartości. Dostrzegajmy w sobie dobre strony, zaangażowanie i wysiłek, nawet jeśli zdarzają się porażki. Pochylmy się nad problemem, zastanówmy się i nabierzmy dystansu do siebie. Analizujmy wydarzenia nie po to, by wpędzać się w poczucie winy, tylko po to, by uczyć się na błędach.  Nikt nie jest idealny. Należy zatem docenić siebie i otaczający świat za to, jaki jest w rzeczywistości. Im więcej posiadamy pozytywnych myśli na swój temat, tym bardziej jesteśmy zadowoleni z naszego życia i relacji.

Zapraszam do kolejnych wpisów w cyklu "Aktywna Północna.TV" !

Bartłomiej Chruściński / zdj. arch. autora