09:04
16 kwiecień 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktywna Północna.TV: Zaprzyjaźnij się ze sztangą na siłowni !

Zamieszczono dnia pon., 2017-07-10 11:07

Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia. Z każdej strony słyszymy, że sport to zdrowie, a jego uprawianie pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie fizycznie i psychicznie. Dlaczego warto uprawiać sport? Dziś krótko, ale treściwie w cyklu "Aktywna Północna.TV" !

Siedzący tryb życia powoduje, że ruszamy się coraz rzadziej. Rano wsiadamy do samochodu zaparkowanego tuż po naszym domem, jedziemy do pracy, a później spędzamy co najmniej osiem godzin w biurze, siedząc za biurkiem. Po pracy z powrotem do samochodu i do domu. A później już tylko relaks przed telewizorem lub komputerem. Tak wygląda scenariusz dnia większości z nas. Brakuje nam ruchu! A przecież wszyscy doskonale wiemy, że „Sport to zdrowie”. Dlaczego warto go uprawiać? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie, używając prostego argumentu... dla siebie i... sylwetki!

Dziś postanowiłem pokazać Wam najprostrzy przyrząd na siłowni, zaraz obok hantli a dający bardzo szybkie efekty.

Wyciskanie ze sztangą do góry - Pokochaj TO ! Pracuje tu cała masa mięśni: Mięsień czworogłowy, Pośladki, Brzuch, Barki, Tricepsy... spróbujmy:

Złap sztangę, ustawiając ręce nieco wężej niż na szerokość barków. Przenieś sztangę bezpośrednio nad barki, utrzymując łokcie blisko ciała. Zegnij kolana i zejdź do pozycji półprzysiadu.

Przenieś ciężar ponad głowę, jednocześnie dynamicznie wstając poprzez wybicie się z pięt. Wytrzymaj i powoli opuść sztangę z powrotem do pozycji wyjściowej.

Bartłomiej Chruściński + arch. prywatne