10:04
16 kwiecień 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktywna Północna.TV BONUS: Silne nogi to podstawa, jak je trenować?

Zamieszczono dnia sob., 2017-07-22 22:47

Kolejny odcinek z cyklu: Aktywna Północna.TV i wracamy do tematu, który ja bardzo lubię: łydki. Szczególnie Panowie mają dziwną obsesje do budowania góry i zapominają o nogach, co na ulicy widać i wygląda to groteskowo czasem. Ale ok, nie ma się co znęcać. Dziś podstawowa wiedza co z czym i do czego.

ZOBACZ TEŻ: http://polnocna.tv/news/16166-aktywna-polnocnatv-trenuj-z-nami-gorne-par...

Mięśnie łydek mogą wydawać się mniej wdzięczne do pracy w porównaniu z innymi partiami naszego ciała, gdyż o ich rozmiarach w najbardziej znaczącym stopniu decyduje genetyka. Jeżeli nad nimi nie pracujemy, to relatywnie rzadziej rozwijają się one przy okazji. Z drugiej strony ta część ciała nie ma wyraźnych tendencji do gromadzenia tkanki tłuszczowej, więc tym bardziej warto ją ćwiczyć. Tymczasem w ciągu roku mamy mnóstwo okazji, by prezentować zgrabne łydki – latem w szortach i krótkich spodenkach, zawsze – na basenie i w legginsach, a w biurze.

Podczas pracy (o różnym charakterze) angażującej kończyny dolne, pracują też różne partie łydek. Natomiast zaokrąglony kształt nadaje im rozwinięty mięsień brzuchaty, a mięsień płaszczkowaty dodatkowo je modeluje. Nad pierwszym z nich pracujemy, wspinając się na palce z wyprostowanymi kolanami, nad drugim – podczas wspinania na palce z kolanami ugiętymi. Wszystkie ćwiczenia, które zawierają te elementy, będą sprzyjały estetycznej rozbudowie łydek. Jeżeli szczególnie zależy ci na tym, wykonuj odpowiednie ćwiczenia od 2 do 3 razy w tygodniu. 

Ćwiczenia na łydki możesz potraktować jako element całego treningu, na którym poświęcisz czas np. na wzmacnianie całych kończyn dolnych i pośladków. Warto włożyć trochę wysiłku w pracę, która naprawdę przynosi efekty. A na te trzeba trochę poczekać, dlatego dobrze jest wytrwać w swoich założeniach treningowych.

Zapraszam do kolejnych odcinków "AKTYWNA PÓŁNOCNA.TV", w którym robimy nic innego, jak wpajamy Wam do głowy cheć... ruszenia tyłka z domu !

Bartłomiej Chruściński, zdj. arch prywatne autora