18:07
21 lipiec 2018
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

TYLKO U NAS: Mistrzostwa retro gier samochodowych w Gdańsku

Zamieszczono dnia ndz., 2017-08-06 21:04

Masz cięższą prawą stopkę? To jest to COŚ dla Ciebie - tak twierdzą organizatorzy eventu: YOUNGTIMERS Trójmiasto oraz Sports Pub w Gdańsku.

Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy oprzeć się wrażeniu, że pasjonowanie się grami komputerowymi i w ogóle samo granie jest nierozerwalnie związane z wiekiem. Kiedy jest się młodszym, a największym życiowym problemem wydaje się być niepoprawiona kartkówka z biologii, znajduje się też sporo czasu na to, aby wgłębić się w fascynujący świat gier wideo. Kiedy do niego wkraczaliśmy, on stawiał odważnie kolejne kroki i powstało wtedy mnóstwo gier, które dla swoich następców wyznaczały kanon i kierowały rozwojem poszczególnych gatunków. Gry wyścigowe są tak stare, jak sam Tetris czy Pong. Wspólnie ze Sports Pub postanowiliśmy Wam przypomnieć świat wirtualny motoryzacyjnych „ścignanek”. Pamiętacie takie tytuły jak TOCA, Driver czy Need for Speeda – Królowej samochodówek na PC? Wróćmy do tego!

Zapraszamy na I Mistrzostwa w grach samochodowych pod patronatem YOUNGTIMERS Trójmiasto.
Runda „Need for Speed” będzie pierwszą edycją zmagań.


W latach 90-tych środowisko graczy było w szoku po tym, co zobaczyło na swoich ekranach. Wykorzystujący akcelerator Voodoo, Need For Speed nie miał sobie wtedy równych względem realistycznego odwzorowania aut i tras, po których jeździły.
Odbijające się od lakieru samochodów światło robiło ogromne wrażenie na ówczesnych odbiorcach, a wprowadzenie policji gotowej do upadłego ścigać samozwańczych mistrzów kierownicy i stosowanych przez nią kolczatek dodatkowo podnosiło emocje obecne podczas wyścigów. Jeszcze więcej adrenaliny zapewniał tryb split screen, dzięki któremu wystarczył jeden komputer, aby konkurować z innymi graczami o miano najlepszego kierowcy.
Ciężko było odmówić sobie kolejnej próby pobicia rekordu okrążenia, kiedy wszystko wokół sprawiało wrażenie równie pięknego, co wyścigowe trasy widziane w telewizji.
Duzi chłopcy znów staną się małymi tego wieczoru.
Sports Pub i Youngtimers Trójmiasto zapraszają do zgłoszeń !

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/1414321511995121

Tel. 533817144

red. / mat. prasowy