19:07
21 lipiec 2018
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

BMG Goworowski Partnerem Strategicznym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Zamieszczono dnia wt., 2017-08-08 10:50

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię.

Inicjatywa istnieje od 1974 roku. Początkowo Festiwal organizowany był w Gdańsku, a od 1987 roku jego siedzibą stała się Gdynia.

Centrum festiwalowym jest Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej. Ponadto prezentacje filmów odbywają się w Multikinie w Centrum Gdynia Waterfront oraz w otwartym w 2015 roku Gdyńskim Centrum Filmowym. Z roku na rok, wzrasta popularność imprezy oraz liczba publiczności. Organizatorzy szacują, że w tegorocznych projekcjach, spotkaniach i innych wydarzeniach uczestniczyć będzie blisko 50 000 widzów.

W tym roku do Konkursu Głównego 42. FPFF zakwalifikowało się siedemnaście filmów.    Będą one rywalizować o Złote Lwy oraz o pozostałe nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. 

BMG Goworowski od kilku lat wspiera organizację Festiwalu. Dealer Mercedes-Benz posiadający swoje przedstawicielstwa w Gdyni, Gdańsku oraz Bolesławicach k / Słupska  zapewnia transport uczestnikom, poprzez udostępnienie floty samochodów, a także ekspozycję topowych modeli w trakcie trwania wydarzenia w rejonie Teatru Muzycznego i Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Festiwal w Gdyni jest najważniejszą polską imprezą filmową, posiadającą status narodowego festiwalu filmowego, która upowszechniania kulturę filmową i ugruntowuje odbiór rodzimej kinematografii.

Partnerstwo Strategiczne  BMG Goworowski tego przedsięwzięcia wpisuje się w politykę firmy.

W roku 2017 BMG  zaangażowało się również w Festiwal Muzyki Klasycznej, Sopot Classic Festiwal oraz Koncerty Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

red. / zdj. mat. prasowy