19:07
21 lipiec 2018
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policja: Będą utrudnienia w ruchu drogowym w Gdańsku

Zamieszczono dnia pt., 2017-08-11 21:38

13 sierpnia br. na ulicach Gdańska odbędzie się przejazd rolkarzy, natomiast 15 sierpnia br. z Gdyni przez Sopot do Gdańska wystartuje XXIII Maraton Solidarności. Gdańscy policjanci jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników tych imprez, mieszkańców Gdańska, a także widzów obserwujących te wydarzenia. W te dni należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.

W najbliższą niedzielę na ulicach Gdańska odbędzie się przejazd rolkarzy. O godz. 20:30 zaplanowano start tego przejazdu i będzie on miał miejsce na parkingu budynku Europejskiego Centrum Solidarności. Organizator zapowiada, iż w wydarzeniu weźmie udział ok. 250 osób, a zakończenie imprezy planowane jest o godz. 23:30. 

Trasa przejazdu rolkarzy:
START – parking budynku ECS , Wały Piastowskie, Błędnik, Aleja Zwycięstwa, Aleja Grunwaldzka do ul. Wyspiańskiego, Aleja Legionów, Kościuszki, Hallera, Czarny Dwór, Obrońców Wybrzeża, Aleja Rzeczypospolitej, Aleja Legionów, Kościuszki, Hallera, Kliniczna, Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Narzędziowców, parking budynku ECS - META. 

Z kolei 15 sierpnia br. odbędzie się XXIII Maraton Solidarności. Uczestnicy tej imprezy sportowej rozpoczną bieg o godz. 09:30 w Gdyni, a następnie głównym ciągiem komunikacyjnym Trójmiasta podążą w kierunku Gdańska. W Gdańsku maratończycy z Alei Grunwaldzkiej pobiegną przez gdańskie Przymorze i Zaspę, a następnie ul. Hallera przez ul. Marynarki Polskiej powrócą na ul. Długi Targ, gdzie zaplanowana jest meta. Zakończenie imprezy zaplanowane jest na godz. 15:00, a organizator przewiduje, iż weźmie w niej udział 1200 osób. 

Trasa maratonu przez miasto Gdańsk:
Aleja Grunwaldzka, Hallera, Czarny Dwór, Kołobrzeska, Chłopska , Pomorska, Kapliczna, Piastowska, Dąbrowszczaków, Czarny Dwór, Hallera, Kliniczna, Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Narzędziowców, Doki, Łagiewniki, Gnilna, Rajska, Pańska, Tkacka, Długa, Długi Targ - META. 

Szczegóły dot. maratonu i jego trasy:

http://www.maratongdansk.pl/trasa 

W związku z planowanymi imprezami sportowymi należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym i czasowym zamykaniem poszczególnych ulic. Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości omijali te rejony Gdańska. Policjanci jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników obu imprez, mieszkańców Gdańska, a także widzów obserwujących te wydarzenia. Funkcjonariusze postarają się również, aby utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wyłączeniem ulic były jak najmniej dotkliwe dla kierowców.

info+foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.