11:07
17 lipiec 2018
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policja: kolejna plantacja konopi zlikwidowana

Zamieszczono dnia pt., 2017-08-11 21:50

Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku przy współpracy funkcjonariuszy z KPP Kwidzyn zabezpieczyli ponad 8 tys. krzaków konopi indyjskich. Zakazane rośliny rosły na nieużytku rolnym na terenie gminy Sadlinki. Jest to już kolejna zlikwidowana przez policjantów w ciągu ostatnich dwóch tygodni uprawa marihuany. Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi kara do 8 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie gminy Sadlinki na nieużytku rolnym, pośród traw znajduje się plantacja konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. 

Kryminalni sprawdzili nieużytek i ich ustalenia potwierdziły się. Na polu, wśród wysokiej trawy rosły konopie indyjskie o wysokości od 0,5-2,0 m. Na miejsce przyjechali technicy kryminalistyczni oraz policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego, którzy zabezpieczyli rośliny. Łącznie zabezpieczonych zostało ponad 8 tys. konopi indyjskich. 

Za uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi kara do 8 lat więzienia. Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

info+foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.