12:07
17 lipiec 2018
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

#MOTO-VIP: Mercedes klasy S od BMG Goworowski

Zamieszczono dnia ndz., 2017-08-13 07:30

Rynek samochodów klasy premium oferuje niezliczoną liczbę opcji wyposażenia i możliwości personalizacji danego egzemplarza – od szytej na zamówienie tapicerki po wersje pancerne zapewniające bezpieczeństwo podróżującym.  Posiadanie we flocie firmowych pojazdów luksusowej limuzyny nie wiąże się tylko z komfortem – równie często chodzi również o wizerunek. Topowym przedstawicielem takich aut jest Mercedes-Benz klasy S od BMG Goworowski.

Premiera samochodu odbyła się podczas tegorocznego salonu samochodowego w Szanghaju. Długość nadwozia to 5,27 metra.

Oprócz tradycyjnych wersji silnikowych w planach producenta jest również wersja hybrydowa plug-in o zasięgu około 50 km w trybie elektrycznym.

W Klasie S pojawiły się dwa nowe ekrany umieszczone pod wspólną taflą szkła, każdy o przekątnej 12,3 cala. Cyfrowa projekcja informacji oferuje kierowcy wybór trzech różnych motywów  (klasyczny, sportowy lub progresywny) i pozwala konfigurować interfejs zgodnie z własnymi preferencjami. Nowa Klasa S ma teraz kierownicę z panelami dotykowymi, które reagują na ruchy przesuwania jak ekran smartfonu.

Panele drzwi i deski rozdzielczej mogą być wykończone np. okładziną z drewna o otwartych porach lub obszyte skórą. Rozszerzony pakiet oświetlenia oferuje gamę 64 odcieni i 10 konfiguracji kolorystycznych, a także możliwość osobnej regulacji dla 3 różnych stref wnętrza.

Na liście wyposażenia znalazły się też funkcje wentylacji z rozpylaczem zapachów, a fotele są podgrzewane, wentylowane i mają funkcję masażu. Dodatkowo podgrzewanie podłokietników oraz oświetlenie i nagłośnienie umożliwia skonfigurowanie programu wellness. Kontrola komfortu może obejmować wszystkie siedzenia, zależnie od zakresu wyposażenia.

Po więcej odsyłamy do BMG Goworowski - jest tego dużo, dużo więcej :)

BCh / zdj. Mercedes