15:06
25 czerwiec 2018
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Apel o pomoc dla mieszkańców Rytla i okolic

Zamieszczono dnia śr., 2017-08-16 14:28

Północna.TV przyłącza się do apelu o pomoc. Wojsko w rejon Rytla wysłało 60 żołnierzy, co stanowi ułamek potrzeb, dlatego mieszkańcy Trójmiasta, Kaszub i Kociewia samodzielnie organizują zbiórkę niezbędnego sprzętu i wyjeżdżają pomagać przy usuwaniu skutków kataklizmu.Taka inicjatywa powstała również w Pruszczu Gdańskim.

"Potrzebne są: łańcuchy do pił w ilości niewyobrażalnej, smary do pił, sprawne piły, paliwo do pilarek, świece, latarki i baterie do latarek, naczynia, sztućce jednorazowe, ręczniki i serwetki" - mówi Sołtys Rytla.

Sprzęt i pozostałe rzeczy można składać u radnej Krystyny Białek na ul. Starogardzkiej 4 w Borkowie (obok Gdańska). Z terenu Gdańska, Rotmanki, Pruszcza, Straszyna i okolic rzeczy mogę odebrać osobiście. Ponieważ mamy mało czasu, zbiórkę pieniędzy poprowadzi dla nas Stowarzyszenie Traugutt.org znane z akcji „Nie jest kolorowo”. Ono zakupi potrzebne rzeczy i przekażemy je poszkodowanym – dodają organizatorzy akcji.

Numer konta:
06 2030 0045 1110 0000 0306 9950
ul. I. Paderewskiego 8a, 83-000 Pruszcz Gdański
Z dopiskiem: „Pomoc dla ofiar wichury w Rytlu”

Oprócz sprzętu i pieniędzy potrzebne są po prostu ręce do pracy, dlatego w imię solidarności z mieszkańcami Borów Tucholskich poświęćmy wolny czas i pomóżmy im, aby szybko mogli wrócić do swoich domów - apelują organizatorzy zbiórki.

Rytel – duża wieś borowiacka w Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Czersk, przy drodze krajowej nr 22, zamieszkana przez Borowiaków. Rytel liczy obecnie ok. 2000 mieszkańców.

red.