06:08
22 Sierpień 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

TYLKO U NAS: V edycja samochodowego Rajdu Halloweenowego w Trójmieście

Zamieszczono dnia pon., 2017-09-18 09:20

Miłośnicy klasycznej motoryzacji w dość ciekawy sposób, po raz 5-ty spędzą Halloween. Upiększone samochody oraz załogi w upiornych strojach znów będą straszyć Trójmiasto w nocy 31 pażdziernika. Przebrane załogi w samochodach minimum 20-letnich (do rocznika 1997) będą rywalizować na kilku odcinkach rozlokowanych po całym Trójmieście. Będzie mnóstwo dobrej zabawy. Trwają właśnie ostatnie ustalenia imprezy, w krótce poznamy również współorganizatorów.

Co wiemy już dziś? "Start rajdu najprawdopodobniej w tym roku znajdować się będzie na Skwerze Kościuszki w Gdyni -  szykujemy masę niespodzianek. Ale nie zmienia się trzon rajdu: Załoga składać się musi minimum z dwóch osób: kierowca + pilot. - Każda zostanie poproszona o zabranie ze sobą latarki, kilku zniczy, zapalniczki lub zapałek, twardej podkładki i długopisu oraz dużej dawki dobrego humoru. META będzie jednocześnie miejscem uchonorowania drużyn i wspólnej zabawiy, prawdopodobnie finalnie zjedziemy do Wrzeszcza" - mówi rzecznik prasowy imprezy, Bartłomiej Chruściński.

 

Każda załoga opłaca startowe w wysokości symbolicznych 20 złotych, na pokrycie kosztów, gdzyż impreza jest non-profit: organizatorzy przystępują do przygotowywania dyplomów, wykonania wkładek do trasy z opisem i pytaniami, zakupem gadżetów na konkurs sprawnościowy i drobne nagrody-upominki dla uczestników. Auta startują pojedynczo, w odstępach czasowych, w zależności od liczby uczestników, jednak nie mniejszych niż 2 minuty. Na trasie organizatorzy przewidzieli przystanki, na których trzeba będzie odpowiedzieć na pytania. Będzie także część sprawnościowa w Sopocie i możliwe, i kilka pytań na spostrzegawczość z trasy przejazdu. Czas na przejazd i wykonanie zostanie wyliczony, każdy będzie miał tzw. widełki w górę i dół by zmieścić się w założonym oknie czasowym - za przyjazd szybciej lub później punkty karne. Ma to zmotywować do bezpiecznej jazdy. 

REJESTRACJA załóg odbędzie się na STARCIE RAJDU od godz. 20.30 do godz. 21.30.

Więcej informacji podamy niebawem.

Red. / zdj. Youngtimers Trójmiasto