06:08
22 Sierpień 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Dyżury doradcy ds.poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy

Zamieszczono dnia śr., 2017-09-20 13:22

W związku z uruchomieniem nowego programu wsparcia „Program ZIT I - Zintegrowana Inwestycja w Talenty I”, stwarzającego pracodawcom wyjątkowe możliwości w zakresie pozyskiwania nowych pracowników, natomiast dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy możliwości zdobycia nowej posady, czy też rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej, informujemy o uruchomieniu punktu informacyjnego, w którym uzyskają Państwo wyczerpujących informacji na temat różnych form dofinansowania.

Kto może skorzystać?

Pracodawcy myślący o rozwoju firmy i którzy chcieliby skorzystać z dofinansowania poprzez zatrudnienie osoby bezrobotnej, przyjęcie osoby na staż, stworzenie nowego stanowiska pracy, realizacji specjalistycznych szkoleń.

Osoby bezrobotne, które spełniają kryteria przystąpienia do programu ZIT: ukończony 30 rok życia, wykształcenie do średniego, czy też osoby planujące otworzyć własną działalność gospodarczą.

Kryteria formalne udziału w projekcie

Wszystkie kandydatki i kandydaci muszą posiadać status osoby bezrobotnej (zarejestrowanej w Gdańskim Urzędzie Pracy), znajdować się w grupie wiekowej powyżej 30. roku życia, a mężczyźni dodatkowo należeć do przynajmniej jednej z kategorii:

-nieprzerwane pozostawanie bez zatrudnienia dłużej niż 12 miesięcy,
-poziom wykształcenia maksymalnie średni,
-orzeczenie o niepełnosprawności,
-wiek 50 lat i więcej.

Zainteresowane programem osoby, Doradca ds. poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy przyjmować będzie w siedzibie Urzędu Miasta Pruszcz Gdański przy ul. Grunwaldzkiej 20 w Sali Posiedzeń w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 10.00-15.00. Więcej informacji można uzyskać można pod numerem telefonu 603-930-403 bądź e-mailowo ludwiczak@pruszcz-gdanski.pl

Informacje o programie ZIT dostępne są na stronie Gdańskiego Urzędu Pracy www.gup.gda.pl w zakładce programy i projekty

info+foto: Facebook/Miasto Pruszcz Gdański

K.