06:09
22 Wrzesień 2018
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Mercedes Maybach Vision 6 Cabriolet - majestatyczny jacht na kołach

Zamieszczono dnia pon., 2017-10-02 11:25

Blisko 6 metrów długości, 750 KM mocy, niesłychanie długa maska, 24-calowe felgi, tylko dwa miejsca siedzące i głucha cisza podczas jazdy, dzięki bezszelestnym silnikom elektrycznym. Wszystko to w superluksusowym koncepcyjnym samochodzie Mercedes Maybach Vision 6 Cabriolet.

Trzeba przyznać, że wygląd Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet robi piorunujące wrażenie. Gigantyczny grill, długi przód, smukła linia bez zbędnych przetłoczeń i wlotów powietrza, ale przede wszystkim aż nienaturalnych rozmiarów tył – to wszystko ma kojarzyć się z luksusowym jachtem.

Jednak to nie tylko ze względu na wygląd koncepcyjne dzieło Mercedes-Maybach jest tak bardzo wyjątkowe. Osiągi również robią wrażenie. Za napęd w Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet odpowiadają cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 750 KM! Na w pełni naładowanych akumulatorach możemy przejechać 500 kilometrów, a po pięciu minutach superszybkiego ładowania przejedziemy kolejne 100. Samochód do „setki” przyspiesza w 4 sekundy, a jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do skromnych 250 km/h. Choć trudno nie ulec wrażeniu, jakby samochód nie był zaprojektowany do superszybkiej jazdy.

Auto wygląda, jakby było zaprojektowane przez kogoś nie z tej epoki. Kogoś, kto odważył się zaprojektować samochód inny niż wszystkie: bezkompromisowy, niezwykle elegancki i klasyczny. I wiecie co? Nie mam nic przeciwko, żeby w tym kierunku rozwijała się motoryzacja przez następne lata.

red. (BCh) / zdj. Mercedes-Benz