04:09
26 Wrzesień 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

#MOTO: Co kupuje Biznes w Gdańsku? Szuka oferty Premium

Zamieszczono dnia pt., 2017-10-06 10:09

Czasy białego lakieru i szyb otwieranych jedynie siłą mięśni minęły. Firmy coraz chętniej sięgają po lepiej wyposażone auta cenionych producentów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również segment premium. Jak pokazują dane PZPM, klienci biznesowi stanowią aż 88% nabywców aut tej klasy. Przekłada się to na wyjątkowo duże wzrosty w tym segmencie – w pierwszej połowie 2017 roku zarejestrowano o 26,8% więcej samochodów luksusowych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Powodów, które przyciągają klientów biznesowych do samochodów klasy premium, można znaleźć kilka. Dobrze wyglądające, luksusowe auto podnosi prestiż firmy oraz poprawia jej wizerunek w oczach klientów i kontrahentów. Ponadto samochody tego typu oferują większy komfort, więc długie podróże w ich wnętrzu nie są tak męczące. Nie bez znaczenia jest również wolniejsza utarta wartości. O tym, jakie konfiguracje najchętniej wybierają klienci biznesowi i co przyciąga ich właśnie do samochodów luksusowych, mówi Maja Lesińska, z Carter Gdańsk –„Większość nabywców instytucjonalnych nie decyduje się na bezpośredni zakup. Klienci biznesowi wybierają głównie leasing. Coraz więcej osób skłania się również ku leasingowi w formie wynajmu długoterminowego SmartPlan. Dzięki takiemu rozwiązaniu rata jest znacznie niższa, a po zakończeniu umowy klient oddaje samochód i, nie zaprzątając sobie głowy jego sprzedażą, może wziąć kolejny. Klienci, którzy kupują auto za gotówkę, stanowią wyjątek.”

PREMIUM więc Leasing ?

„Słabo wyposażone auta nie cieszą się dużą popularnością. Kiedy na rynek wchodzi nowy model i promocją objęta jest wersja podstawowa z dodatkowym pakietem, np. nawigacji satelitarnej, to klienci często decydują się na wybór auta we właśnie takiej konfiguracji. Na ogół jednak sięgają po wersje wyposażeniowe ze średniego pułapu. Zdarzają się jednak osoby, które przychodzą i od razu wybierają auto w najlepszej specyfikacji" - mówi Maja Lesińska z Carter Gdańsk.

red. BCh / zdj. Carter Gdańsk