06:08
22 Sierpień 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: IX Festiwal Temperatury im. Daniela Gabriela Farenheita już w sobotę

Zamieszczono dnia pt., 2017-10-06 10:29

Festiwal Temperatury imienia Daniela Gabriela Fahrenheita spaja kulturę, sztukę i edukację przybliżając ją mieszkańcom Gdańska. Patronem głównym całego festiwalu jest postać wielkiego inżyniera i odkrywcy Daniela Gabriela Fahrenheita, który przez swoje osiągnięcia jest znany na całym świecie.

Goście w barwnych strojach z minionych epok, grupy rekonstrukcji historycznych, wybuchowe pokazy i ciekawe warsztaty - to tylko część atrakcji, jaka czeka na nas podczas IX Festiwalu Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita, który odbędzie się 7 października, na Targu Węglowym w Gdańsku. Wstęp Wolny!


Już 7 października o godz. 14:00 na Targu Węglowym w Gdańsku rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Temperatury im. D.G. Fahrenheita. W tegorocznej edycji organizatorzy pragną zaprezentować pojęcie temperatury nierozerwalnie związanej z D.G. Fahrenheitem, jednak w zupełnie nowym ujęciu – jako temperaturę oręża. Przypomniana będzie również postać Hansa Strakowskiego – Budowniczego Gdańskich Fortyfikacji Miejskich
Na Targ Węglowy zawitają Goście w barwnych strojach z minionych lat i grupy rekonstrukcji historycznych z różnych epok. Główną gwiazdą Festiwalu będzie Namiestnik Chorągwi Husarskiej -Michał Ruda. Na przygotowanych stanowiskach będzie można nie tylko zobaczyć, ale również przymierzyć zbroje, hełmy, oraz inne elementy rycerskiego wyposażenia. Na gości czekają również liczne warsztaty m.in. z fechtunku, kowalstwa artystycznego i tańca. Nie zabraknie też wybuchowych pokazów na scenie i mrożących krew w żyłach eksperymentów naukowych.
Około godz.16.00 wyruszy kolorowa parada na trasie Targ Węglowy – Zielona Brama, w której wezmą udział formacje historyczne i goście. Jak co roku, organizatorzy przygotowali również liczne atrakcje dla najmłodszych. Powstanie specjalna przestrzeń zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami i pneumatycznymi trampolinami. Podczas wydarzenia odbędzie się również charytatywna zbiórka dla Fundacji "Żyć z pompą".


 

foto+info: Facebook/Festiwal Temperatury
K.