03:09
26 Wrzesień 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Festiwal Gier Planszowych – przepis na dobrą zabawę

Zamieszczono dnia śr., 2017-10-11 20:42

Chińczyk i warcaby powoli odchodzą do planszówkowego lamusa. Wszystko dlatego, że twórcy najnowszych, bijących rekordy popularności gier, prześcigają się w pomysłach na nietuzinkowe fabuły i interesujące zadania dla graczy. Jesienna edycja Festiwalu Gier Planszowych, która odbędzie się w dwa kolejne weekendy października (14-15 października oraz 21-22 października) w salonie Empik Galeria Bałtycka w Gdańsku, będzie nie tylko szansą na sprawdzenie umiejętności graczy, ale też okazją do wygrania nagród w towarzyszących wydarzeniu konkursach.

Gry planszowe bawią, ćwiczą umysł, budzą ducha rywalizacji i współdziałania, wywołują emocje. Bogactwo oferty wydawanych dziś planszówek zaskakuje i sprawia, że nawet najbardziej wymagający gracze odkrywają w nim coś dla siebie. Festiwal w Empiku będzie doskonałą okazją, żeby przekonać się, jak fascynujący potrafi być świat gier i ich miłośników. Weekend wypełnią spotkania z wydawcami i twórcami, prezentującymi produkty dla graczy w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją planszówkową przygodę, będą mieli szansę zagrać z tymi, którzy już wcześniej złapali bakcyla. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, którym przyda się zabawa z dala od ekranu komputera i telewizora. Obok nich pojawią się także propozycje dla bardziej wymagających i doświadczonych graczy, dla których każda partia zamienia się w emocjonującą rozgrywkę na najwyższym poziomie. Na kolejnych stanowiskach odwiedzający będą mogli przetestować ofertę gier rodzinnych, w których o dobrej zabawie i rozgrywkowych sukcesach decyduje zręczność i refleks.

Festiwal Gier Planszowych to cykl wydarzeń skierowanych do wszystkich, którzy szukają sposobu na spędzenie wartościowego czasu ze znajomymi i rodziną. W akcji biorą udział salony Empik w 10 miastach. To właśnie w nich odbędzie się cykl warsztatów, spotkań z twórcami najpopularniejszych planszówek. Organizatorzy wraz z wydawcami gier, którzy rozstawią swoje stanowiska w salonie Empik Galeria Bałtycka 14-15 października (Trefl, Egmont, Hasbro, Fox Games, Rebel, Nasza Księgarnia, Tactic, Granna, Portal Games, TM Toys, Winning Moves) oraz 21-22 października (Trefl, Egmont, Hasbro, FoxGames, Rebel, Nasza Księgarnia, Tactic, Granna, Portal Games, Hippocampus, Winning Moves) przygotowali także liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Na odwiedzających Festiwal Gier Planszowych czekają także rabaty na wybrane pozycje.

 

14, 15 października, godz. 12:00-18:00

Empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

 

21, 22 października, godz. 12:00-18:00

Empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

mat. prasowy + zdj.