12:08
21 Sierpień 2018
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gmina Pruszcz: Całodobowa opieka telefoniczna

Zamieszczono dnia czw., 2017-10-12 11:43

Od kilku miesięcy pracownicy urzędu gminy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, radnymi i księżmi w parafiach, szukali osób zainteresowanych całodobową opieką telefoniczną. Teraz podpisana została umowa na zakup pierwszych urządzeń służących tejże teleopiece.

Cała akcja polega na zaopatrzeniu mieszkańców gminy wymagających stałego nadzoru i kontaktu w aparaty telefoniczne bądź to stacjonarne, bądź komórkowe, dzięki którym będzie możliwe, w chwili zagrożenia, błyskawiczne połączenie z centrum alarmowym. Tam z kolei zapadną decyzje dotyczące dalszych działań wobec zgłaszającej się osoby.

Naciśnięcie „czerwonego guzika” uruchamia cały mechanizm niesienia pomocy. W pierwszej kolejności następuje próba nawiązania bezpośredniego kontaktu. Jeżeli to się udaje, zawiadamia się osoby, które zostały wskazane w specjalnej ankiecie. Następnie, w zależności od sytuacji, wprowadzane są kolejne procedury.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej kupił pierwsze dwadzieścia aparatów. Jednak projekt skierowany jest do wszystkich, których stan zdrowia lub sytuacja osobista wymaga, w krytycznym momencie, natychmiastowego zgłoszenia się po pomoc. Takie urządzenie można wypożyczyć lub kupić, a bez wątpienia dają one komfort i poczucie bezpieczeństwa.

info+foto: Urząd Gminy Pruszcz Gdański

K.