03:09
26 Wrzesień 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policja: Uwięzili i katowali mężczyznę. Grozi im 15 lat.

Zamieszczono dnia czw., 2017-10-12 20:27

Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o pozbawienie wolności. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Sprawcy skrępowali taśmą ręce 26-letniego znajomego, wywieźli go do parku, bili i grozili śmiercią. Po całym zdarzeniu wypuścili pokrzywdzonego. Prokurator po przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W poniedziałek nad ranem kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o pozbawienie wolności 26-letniego znajomego. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy. Pracujący nad sprawą policjanci i prokuratorzy ustalili, że między mężczyznami doszło do awantury. W pewnym momencie współlokatorzy 26-latka skrępowali mu taśmą ręce, wywieźli do parku, bili i grozili pozbawieniem życia. Po całym zdarzeniu wypuścili pokrzywdzonego obywatela Ukrainy, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała. 

Funkcjonariusze z Wrzeszcza przekazali do prokuratury zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanych sprawców. Dwóch obywateli Ukrainy usłyszało w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku – sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. 

Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

info+foto: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

K.