07:10
16 Październik 2018
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kolbudy: Święto Niepodległości

Zamieszczono dnia sob., 2017-11-04 21:20

W sobotę 11 listopada obchodzić będziemy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala oraz Przewodniczący Rady Gminy Kolbudy Wiesław Rusiecki zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania. O godzinie 12.15 spotykamy się sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy.

Stało się już tradycją, że artystyczną oprawę Narodowego Święta Niepodległości przygotowują uczniowie gminnych szkół. Nie inaczej będzie w tym roku. W patriotyczno–historyczny nastrój wprowadzą nas uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania im. Brunona Gregorkiewicza w Bielkówku. Młodzi mieszkańcy zaprezentują na scenie montaż słowno-muzyczny, który z pewnością dostarczy wielu wzruszeń i skłoni do refleksji.

Od wielu lat stałym elementem rocznicowych, gminnych obchodów jest wręczanie nagród Wójta Gminy Kolbudy nauczycielom szkół prowadzonych przez Gminę Kolbudy. To oni, niejednokrotnie poświęcając swój prywatny czas, nie szczędzą trudu w kształceniu młodych mieszkańców naszej gminy. Również w tym roku władze Gminy Kolbudy uhonorują pedagogów, którzy z pasją realizują swoją misję.

Podczas uroczystości gratulacje i stypendia Wójta Gminy Kolbudy odbiorą również nasi najzdolniejsi uczniowie. W przeciwieństwie do lat ubiegłych podczas uroczystości 11 listopada br. wręczone zostaną jedynie stypendia za wyniki w nauce. Uczniowie otrzymujący stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne i sportowe uhonorowani zostaną w grudniu, podczas świątecznej Sesji Rady Gminy Kolbudy.

To nie koniec wyróżnień, które wręczone zostaną podczas tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości. Na scenie Urzędu Gminy Kolbudy pojawią się również Policjanci, którzy odbiorą nagrody za sumienne wykonywanie obowiązków służbowych. Do udziału w uroczystości zaproszono m.in. Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania tej jakże szczególnej dla wszystkich Polaków rocznicy – mówi wójt Leszek Grombala. – Jesteśmy dumnym narodem, który jak mało kto powinien rozumieć jak cennym, ale również kruchym, przywilejem jest wolność i suwerenność. Doświadczeni przez historię powinniśmy rozumieć jakie skutki mieć mogą niepotrzebne waśnie i spory. Dzień 11 listopada i wspomnienie tak ważnych dla Polski wydarzeń, to doskonały moment, aby wspólnie i radośnie mówić o wartościach, którym powinniśmy być wierni. Spotkajmy się razem i świętujmy naszą wolność.

Uroczystość, która odbywać się będzie w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy poprzedzona zostanie Mszą Św. za Ojczyznę, która rozpocznie się o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym p.w. św. Floriana w Kolbudach.

info+foto: www.kolbudy.pl

K.