06:10
24 Październik 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nadmierna prędkość i brawura - Policja kontroluje kierowców w Gdańsku i Sopocie

Zamieszczono dnia śr., 2017-11-08 10:30

W miniony piątek sopoccy policjanci ruchu drogowego razem z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili wspólne działania na granicy dwóch miast. Celem działań było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, brawurą jazdy kierujących pojazdami oraz wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Mundurowi zwracali szczególną uwagę również na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów.

W miniony piątek w godz. od 06.00 do 09.00 funkcjonariusze ruchu drogowego z Sopotu wspólnie z policjantami gdańskiej drogówki prowadzili międzypowiatowe działania kontrolne pod nazwą „Prędkość" i „Trzeźwość", których celem było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. 

W trakcie działań sopoccy policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli stanu trzeźwości kierujących i wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierujących, którzy jechali autem będąc pod wpływem alkoholu. 

Funkcjonariusze ujawnili także ponad 20 wykroczeń drogowych, które polegały przede wszystkim na naruszaniu przepisów o zachowaniu się wobec pieszych i przekraczaniu dozwolonej prędkości. Policjanci nałożyli łącznie 22 mandaty karne na sprawców wykroczeń, zatrzymali też cztery dowody rejestracyjne pojazdów i dwa prawa jazdy. 

Eliminowanie z ruchu drogowego agresywnych, łamiących przepisy ruchu drogowego kierowców, niezmiennie od lat, jest jednym z głównych celów w działaniach Policji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń kontrole oraz badania trzeźwości są wykonywane szybko i skutecznie, nie tworzą nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym. Sopoccy mundurowi już wkrótce przeprowadzą kolejną taką akcję.

Info: Pomorska Policja