20:10
21 Październik 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: W poniedziałek utrudnienia i organizacja ruchu na mecz Polska – Meksyk

Zamieszczono dnia pt., 2017-11-10 22:58

W poniedziałek 13 listopada o godz. 20:45 na Stadionie Energa Stadion Gdańsk odbędzie się mecz Polska – Meksyk. W związku z meczem spodziewać się należy utrudnień w ruchu drogowym głównie dla mieszkańców Letnicy i Nowego Portu. Tymczasowa organizacja ruchu funkcjonować będzie od godz. 17:00 do godz. 00:00.

 

Utrudnienia polegać będą głównie na czasowym wyłączaniu ulic oraz ograniczeniu ich przepustowości.

 

Tymczasowa organizacja ruchu obejmuje:

Wyłączenie z ruchu ul. Uczniowskiej.

Strefę ograniczonego ruchu: ul. Żaglowa (cała), ul. Pokoleń Lechii Gdańsk (cała)

Wjazd w powyższą strefę ograniczonego ruchu będzie udostępniony wyłącznie dla osób posiadających bilety parkingowe zakupione w przedsprzedaży internetowej oraz akredytacje wjazdowe na parkingi Organizatora przy Energa Stadion Gdańsk.

Dojazd do parkingów P1, P3 będzie odbywał się od strony Węzeł Harfa lewym pasem kontra ruchu ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.

Dojazd do parkingu P4 będzie się odbywał od strony Węzeł Harfa jezdnią właściwą ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.

Dojazd do parkingu AMBER EXPO ul. Żaglową od ul. Marynarki Polskiej.

 

Organizacja tymczasowych darmowych parkingów na terenie miasta.

- Parking w ul. Marynarki Polskiej od ul. Uczniowska do ul. Wyzwolenia na jednym pasie ruchu w obu kierunkach (w tym od ul. Śnieżnej do ul. Uczniowskiej dla autobusów) – 300 miejsc – od godz. 17:00 do 24:00,

- Parking w Al. M. Płażyńskiego na jednym pasie ruchu w obu kierunkach na odcinku od skrzyżowania z ul. Uczniowską do skrzyżowania z al. Hallera – 300 miejsc – od godz. 17:00 do 24:00,

- Parking w ul. Hallera na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Wczasy i kierunku od ul. Wczasy do ul. Nadmorski Dwór 120 miejsc –– całodobowo,

- Parking w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór (parking Molo) – 300 miejsc – całodobowo,

 

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach „Gdańsk Stocznia” i „Gdańsk Nowe Szkoty”!

 

Linia tramwajowa 7 na stałej trasie z Łostowic Świętokrzyskiej przez Dworzec Główny i stadion do Nowego Portu będzie funkcjonować w godzinach 17:30-20:30 z częstotliwością co około 10 minut.

W tych samych godzinach autobusy linii 158 na stałej trasie z Wrzeszcza PKP przez Zaspę i stadion do Stogów pojadą co około 10 minut wg zmienionego rozkładu jazdy.

 

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 22:30) zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach autobusowej 148 w kierunku Żabianki SKM oraz linii 158 w kierunku Wrzeszcza PKP; autobusy odjadą ze specjalnego przystanku zlokalizowanego w ciągu ul. Uczniowskiej, na wysokości posesji nr 25, przy wyjściu ze stadionu.

 

Ponadto, kursy autobusowych linii nocnych odjeżdżających z zespołu przystanków „Dworzec Główny” zostaną zasilone dodatkowymi kursami. Liczba dodatkowych kursów będzie uzależniona od frekwencji.

 

Uwaga! Około godz. 22:30 do końca dnia wstrzymany zostanie w obu kierunkach ruch tramwajowy na ul. Marynarki Polskiej, na odcinku Nowy Port – Węzeł Kliniczna. Po zakończeniu meczu nie będą odjeżdżać żadne tramwaje z okolic stadionu! W zależności od skali utrudnień w ruchu w rejonie Letnicy, kurs linii nocnej N12 o godz. 23:40 z Nowego Portu w kierunku Dworca Głównego może zostać wykonany trasą objazdową przez Brzeźno i al. Hallera.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

 

Bilet wstępu na mecz upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk od godz. 16:00 w dniu 13.11.2017 do godz. 02:00 w dniu 14.11.2017.

Pełna informacja na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej znajduje się na stronach ZTM Gdańsk http://www.ztm.gda.pl/hmvc/

 

Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwać będą funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej. Prosimy stosować się do wydawanych poleceń.