09:12
15 Grudzień 2018
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Szlakiem klonów po Siedlcach. Spacer Gdańskich Miniatur

Zamieszczono dnia wt., 2017-11-14 12:05

W listopadzie miłośnicy miejskich wędrówek razem z Gdańskimi Miniaturami odwiedzą Siedlce - kiedyś zielone przedmieście, teraz osiedle. Tematem przewodnim spaceru będzie klon, drzewo, które według legend odgrywało podwójną rolę: opiekowało się zmarłymi, a jeden z jego gatunków – jawor, troszczyło się o zakochanych. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza 25 listopada na bezpłatne zwiedzanie z przewodniczką – Ewą Czerwińską.

Na Siedlcach nie brakuje ciekawych budynków: uczestnicy i uczestniczki zobaczą stare domy i kamienice, niskie i wysokie bloki, ponad stuletnie gmachy szkół i świątyń. Spacerowicze ominą główną ulicę dzielnicy – Kartuską i udadzą się do północnej, rzadziej odwiedzanej części dzielnicy. Gra miejska, która wyznacza trasę wędrówki, pomaga w poznaniu wyjątkowych miejsc i historii Siedlec. Jaka rzeźba znajduje się w dolnej części Parku Bema? Kim był Alf Liczmański? Jakie elementy dekoracyjne znajdują się w parku przy ul. Wyczółkowskiego? Odpowiedzi należy szukać na spacerze z przewodniczką - Ewą Czerwińską, lub spacerując samodzielnie z mapką pobraną ze strony: www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl.

Zielone Miasto. Klon – Siedlce. Spacer dla rodzin i grup indywidualnych, 25 listopada, godz. 11.00, 12.30, 14.00

Miejsce spotkania: Gdańsk, róg ulic Józefa Bema i Zakopiańskiej. Kategoria wiekowa: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat. Czas trwania:około 1,5 godziny. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: miniatury@ikm.gda.pl. Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany.

Książka „Gdańskie Miniatury – Tajemnice gdańskich uliczek” już dostępna!

IKM zaprasza do zapoznania się z trzecią częścią bezpłatnej książki „Gdańskie Miniatury-Tajemnice gdańskich uliczek”. Znajduje się tam 9 tras z mapkami, fotografiami, scenariuszami spacerów i quizem, który podsumowuje każdy rozdział. Idąc szlakami z książki poznamy ciekawe uliczki, zaułki i budynki. Zainteresowane osoby mogą odebrać bezpłatne egzemplarze w Instytucie Kultury Miejskiej. Publikacja dostępna jest do wyczerpania nakładu, lub w formie elektronicznej pod adresem – http://gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ksiazka.

Spotkanie autorskie z twórcą publikacji, Klaudiuszem Grabowskim, odbędzie się w piątek 24 listopada w Filii nr 14 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Opolska 3) o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej / foto. Agnieszka Urbańska

 

red.