06:12
13 Grudzień 2018
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Dofinansowanie rewitalizacji Chojnic i Czerska

Zamieszczono dnia wt., 2017-11-14 21:09

W środę 15 listopada marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk spotka się z samorządowcami z powiatu chojnickiego. Włodarze omawiać będą m.in. bieżącą sytuację na terenach dotkniętych sierpniową nawałnicą. Podczas spotkania podpisane zostaną również umowy na dofinansowanie projektów rewitalizacyjnych realizowanych w Chojnicach i Czersku.

Przypomnijmy: Zarząd Województwa Pomorskiego rozstrzygnął konkursy dla zintegrowanych projektów rewitalizacyjnych, dofinansowanych ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Chojnice i Czersk znalazły się w gronie miast, które otrzymają dofinansowanie. Łączna wysokość projektów dofinansowanych w Chojnicach to ok. 8,5 mln zł, w Czersku natomiast – 5,3 mln zł.

Jutrzejsze spotkanie - konwent burmistrzów i wójtów gmin z terenu Powiatu Chojnickiego – będzie też okazją do omówienia i podsumowania bieżącej sytuacji na terenach dotkniętych sierpniową nawałnicą. Marszałek Mieczysław Struk odniesie się m.in. do treści wniosku o pomoc, jaki polski rząd złożył do Funduszu Solidarności UE. 

mat. prasowy + zdj.