06:11
14 Listopad 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Pogotowie - Dzień Otwarty, nowy sprzęt i przydatne informacje

Zamieszczono dnia wt., 2017-11-21 10:26

Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim zaprasza na 25 listopada na Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego dowiemy się dokładnie o zakresie usług, udzielanych przez pogotowie, oraz zobaczymy też karetkę „S” i motocykl ratowniczy.

W programie Dni Otwartych znajdzie się ponadto pokaz pierwszej pomocy, pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi, oraz konkursy i zabawy związane z ratownictwem medycznym.
Powiat Gdański pozyskał także właśnie 450 000 złotych na karetkę i 150 000 złotych na nowy motocykl ratowniczy z budżetu wojewody pomorskiego. Trwają procedury przetargowe na sprzęt, który zostanie kupiony do końca roku.
Przypominamy, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna w SPPR PruszczGdański, udzielana jest od godziny 18 po południu do 8 rano w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy. 
W poradni chirurgii ogólnej, czynnej pn - czw 15 – 21.00, pt 10-20.00, sobota i niedziela 8 - 20, leczenie nagłych przypadków (zdarzenia w dniu bieżącym) odbywa się bez skierowania, natomiast leczenie planowe i kontynuacja leczenia wymaga skierowania od lekarza podstawowej opieki medycznej. 
Zgodnie z kontraktem zawartym z NFZ, poza wymienionymi wyżej godzinami, pogotowie nie przyjmuje pacjentów.
W związku z rządowym przeniesieniem dyspozytorni karetek pogotowia do Gdańska, wyjazd kartek z Pruszcza Gdańskiego wymaga telefonu od zgłaszającego do dyspozytorni w Gdańsku. Dopiero wtedy, po otrzymaniu dyspozycji, SPPR może zrealizować zlecenie.

info+foto: facebook/Powiat Gdański

K.