10:12
16 Grudzień 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

#MOTO: Nowa Dacia Duster - hit utrzyma pozycje lidera?

Zamieszczono dnia śr., 2017-11-29 22:00

Najchętniej kupowany SUV w Polsce został w nowej odsłonie zaprezentowany podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Teraz mamy komplet informacji oraz zdjęć, które prezentują każdy detal nowej Dacii Duster.

Pozostawiono ten sam styl co w poprzedniku i to nie dziwi, skoro akurat do wyglądu nikt nie miał zastrzeżeń. Poprawiono samochód głównie technicznie i to do tego stopnia, że trudno zaprzeczyć iż jest to druga generacja, a nie tylko facelifting.

Układ kierownicy ma teraz wspomaganie elektryczne, co, jak deklaruje producent, zmniejsza obciążenie kierowcy o 35 proc. Na liście opcji będzie można znaleźć system kamer pokazujących widok dookoła samochodu, dostęp bezkluczykowy oraz poprawiony system multimedialny i nawigacyjny.

Dustera pod każdym względem poprawiono w kwestii bezpieczeństwa, przygotowując do nowych standardów Euro NCAP. Struktura jest sztywniejsza, lepiej dopracowano system ISOFIX oraz obszar wokół fotelików dla dzieci. Zderzaki zmodyfikowano pod kątem bezpieczeństwa pieszych, a na pokładzie pojawia się system obserwacji martwego pola, ogranicznik prędkości czy automatyczne światła.

Nie ma natomiast wielu nowości w kwestii napędu. Silniki jakie będą oferowane klientom to:

  • benzynowy SCe 115 (napęd 2WD i 4WD) manualna skrzynia biegów, również z LPG;
  • benzynowy TCe 125 (napęd 2WD i 4WD) manualna skrzynia biegów;
  • diesel dCi 90 (wyłącznie 2WD) manualna skrzynia biegów;
  • diesel dCi 110 (napęd 2WD i 4WD) manualna i automatyczna skrzynia biegów.

Poza systemami wspomagającymi jazdę po wzniesieniach, oferuje przede wszystkim duży prześwit, wynoszący 210 mm, oraz dobre kąty natarcia (33 stopnie), zejścia (34 stopnie), a także rampowy (21 stopni).

Charakter samochodu pozostanie więc ten sam, a że będzie się nim przyjemniej podróżować – to tylko na plus. Miejmy nadzieję, że wciąż pozostanie również najtańszym modelem w swoim segmencie, bo m.in. dlatego stał się tak popularny.

red. BCh / zdj. Dacia