10:12
16 Grudzień 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Pomorska Policja: bez prawa jazdy i pod wpływem jechał Astrą

Zamieszczono dnia pt., 2017-12-01 22:12

Kierowcę pod wpływem alkoholu zatrzymali kwidzyńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Po zatrzymaniu okazało się, że 37-latek jest poszukiwany listem gończym i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 19.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego kwidzyńskiej komendy w Kwidzynie zatrzymali do kontroli kierowcę opla astry. Podczas interwencji okazało się, że 37-letni kierowca nie ma prawa jazdy i czuć było od niego alkohol. Badanie alkotestem wykazało niecałe pół promila alkoholu w jego organizmie.

Ponadto okazało się, że kierujący oplem od 2013 roku poszukiwany jest listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za krótkotrwałe użycie pojazdu i kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Info: Pomorska Policja / zdj. red.Poszukiwany został zatrzymani i przewieziony do policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj policyjnym konwojem trafi do Zakładu Karnego w Malborku. 

Niedługo mężczyzna odpowie też za prowadzenie pojazdu nie mając uprawnień i po użyciu alkoholu. Za te wykroczenia grozi mu kara grzywny lub aresztu.