06:09
25 Wrzesień 2018
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policyjna akcja Smog - jak przebiegła w Gdańsku?

Zamieszczono dnia pt., 2017-12-01 22:20

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska wczoraj prowadzili działania „Smog ”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. Funkcjonariusze skontrolowali 156 pojazdów, zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych, w tym 1 za nadmierną emisje spalin.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z gdańskiej komendy prowadzili działania ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali też, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Policjanci skontrolowali 156 pojazdów, z czego 25 było niesprawnych. Za popełnione wykroczenie kierowcy zostali ukarani mandatem, został zatrzymany dowód rejestracyjny oraz pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy. Wśród ukaranych mandatami był m. in. 23-letni kierowca skody , który wczoraj dwa razy został zatrzymany do kontroli przez tych samych policjantów. Pierwsze spotkanie 23-latka z funkcjonariuszami miało miejsce o godzinie 06:50 na ul. Jaśminowy Stok. Policjanci zwrócili wtedy uwagę na stan techniczny jego samochodu, który jak się okazało miał niesprawny hamulec i sygnał dźwiękowy oraz wyciekał z niego olej. Mieszkaniec powiatu kartuskiego za kierowanie samochodem niesprawnym technicznym został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali mężczyźnie dalszej jazdy . 

40 minut później na ul. Kartuskiej policjanci ponownie zauważyli kierującego niesprawną skodą , który nie dostosował się do poleceń policjantów i wsiadł za kółko niedopuszczonego do ruchu pojazdu . Drugie spotkanie 23-latka z policjantami zakończyło się dla niego kolejnym mandatem, tym razem w wysokości 500 zł. 

Kilka godzin później na ul. Bulońskiej policjanci drogówki po przeprowadzonej kontroli, zakazali dalszej jazdy kierującemu manem i zatrzymali dowód rejestracyjny tego pojazdu. Kontrola wykazała, że auto ma niesprawne hamulce a ładunek nim przewożony nie jest prawidłowo zabezpieczony.

info: Pomorska Policja + zdj.