06:11
18 Listopad 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Cedry Wielkie: Volkswagen uderzył w latarnię - nie żyje kierowca

Zamieszczono dnia wt., 2017-12-05 13:29

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął kierowca volkswagena LT. Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Wocławy gmina Cedry Wielkie. Kierowca volkswagena jadąc w kierunku Przejazdowa prawdopodobnie wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze i uderzył w latarnię wyłamując ją z mocowań. Samochód przewrócił się na lewy bok i zatrzymał na poboczu. Podczas zderzenia kierowca wypadł na zewnątrz i został przygnieciony ciężarem samochodu. 44-latek zginął na miejscu, podróżował sam. Sekcja zwłok wykaże czy mężczyzna był trzeźwy.

W sobotę (02 grudnia br.) o godz. 17.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że w Wocławach, okolice dawnej drogi krajowej nr 7 doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. 

Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu biorącego udział w wypadku. Lekarz pracujący na miejscu wypadku drogowego stwierdził zgon 44-letniego kierowcy. Policjanci wspólnie z lekarzem medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku oraz oględzin zwłok, które przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni mieszkaniec gminy Pruszcz Gdański jadący volkswagenem LT w kierunku Przejazdowa prawdopodobnie wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze i uderzył w latarnię wyłamując ją z mocowań. Samochód przewrócił się na lewy bok i zatrzymał na poboczu. Podczas zderzenia kierowca wypadł na zewnątrz i został przygnieciony ciężarem samochodu.44-latek zginął na miejscu, podróżował sam. Sekcja zwłok wykaże czy mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli samochód na policyjnym parkingu.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, szczególnie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

info+foto: Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim

K.