06:10
24 Październik 2018
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowy Mercedes-Benz Sprinter premierowo w lutym, kiedy w BMG Goworowski?

Zamieszczono dnia śr., 2017-12-06 10:16
Będą rewolucyjne zmiany. Wprawdzie poznaliśmy dopiero wnętrze nowej generacji dostawczego Mercedesa, ale zgodnie z zapowiedziami niemieckiego koncernu nowy Sprinter będzie stanowił istną rewolucję w segmencie pojazdów dostawczych. Trzecia generacja Sprintera na rynku ma zadebiutować wiosną przyszłego roku, a rok później dołączy do niego elektryczny eSprinter. Kiedy auto zobaczymy w salonie BMG Goworowski?
 

Przede wszystkim koncern Daimler zapowiada rewolucyjną zmianę w podejściu do swojego segmentu lekkich pojazdów dostawczych. Zgodnie z projektem adVANce modele te nie będą już jedynie zwykłymi środkami transportu (dóbr i ludzi), ale zintegrowanymi systemami transportowymi i mobilnymi. Brzmi poważnie, jednak co to tak dokładnie ma znaczyć?

Nowy Mercedes Sprinter, bo to ten model pierwszy zostanie poddany transformacji, jednak zmiany nie ominą również pozostałych dostawczych modeli z gwiazdą na masce, powstanie na skalowalnej platformie, co oznacza, że będzie mógł być dostosowany do wielu bardzo różnorodnych zadań, w różnych branżach. Jak informują Niemcy, będzie można skonfigurować ponad 1000 różnych wariantów Sprintera, więc każdy, no niemal każdy, będzie mógł go dostosować do swoich potrzeb. Dostępne będą różne warianty nadwozia, rozstawów osi, wysokości nadwozia, adaptacji części transportowej, kabiny oraz ładowności. Nowy Sprinter będzie mógł być zarówno komfortowym środkiem transportu dla ludzi, jak i typowym pojazdem dostawczym wykorzystywanym do ciężkiej, codziennej pracy.

Ważnym punktem rozwoju w przyszłych modelach dostawczych ma być cyfryzacja i informatyzacja, co ma znacząco ułatwić pracę operatorów flot. Stała łączność z "bazą" ma pozwolić nie tylko na bieżące śledzenie aktualnej pozycji samochodu, ale również monitorować podstawowe parametry jazdy: spalanie, zużycie niektórych płynów eksploatacyjnych, terminy przeglądów, ale również bieżącą czy też średnią prędkość, czas i miejsce postojów etc. System PRO Adapter został już zademonstrowany we wrześniu br. i będzie sukcesywnie wprowadzany w przyszłych modelach dostawczych Mercedesa.

Łączność ze światem zewnętrznym jest niezwykle istotna dla osób, które nie tylko kierują autem, ale również "prowadzą biznesy". Stąd możliwość zainstalowania w aucie zintegrowanego hotspotu wi-fi, pozwalającego mieć stały kontakt np. z biurem czy klientami.

Zaprezentowane zdjęcia zdradzają tylko wygląd wnętrza nowego Sprintera. Oficjalna premiera trzeciej generacji jednego z najbardziej popularnych modeli z segmentu pojazdów dostawczych na europejskim kontynencie będzie miała miejsce w lutym br. W kabinie uwagę przyciąga przede wszystkim olbrzymi ekran dotykowy, który będzie pełnił funkcję pokładowego centrum dowodzenia.

BCh / info: Mercedes-Benz