05:11
18 Listopad 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Gmina Pruszcz Gdański: Są pieniądze na rewitalizację parku w Będzieszynie

Zamieszczono dnia śr., 2017-12-06 10:28

300 tys. zł. środków unijnych zasili gminną kasę, a pieniądze te stanowić będą dofinansowanie do rewitalizacji podworskiego parku w Będzieszynie. To efekt podpisanej wczoraj przez wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdalenę Kołodziejczak umowy objętej Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

Dzięki takiem u wsparciu możliwe będzie przeprowadzenie prac związanych z rewaloryzacją oraz wyposażeniem w infrastrukturę turystyczną historycznego, podworskiego parku leśnego w Będzieszynie. Powstanie zatem obiekt o charakterze turystycznym, rekreacyjnym oraz edukacyjnym.

Po rewitalizacji to miejsce stanie się jednym z elementów powstającej atrakcji turystycznej naszej gminy czyli „Szlaku Parków Podworskich”. Odnowiono już tereny w Arciszewie, Rekcinie i Rotmance. Teraz przyszedł czas na Będziszewo, a w kolejce czeka park w Wojanowie.

Całkowity koszt odrestaurowania kompleksu wynosi ponad 405 tys. zł. Dofinansowanie z działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” to, wspomniane już, 300 tys. zł.

info+foto: Urząd Gminy Pruszcz Gdański

K.