01:11
16 Listopad 2018
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Policja apeluje o czujność - rośnie liczba włamań

Zamieszczono dnia czw., 2017-12-07 11:05

O września do końca listopada br. odnotowano zwiększoną liczbę włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych. Na terenie całego powiatu gdańskiego zarejestrowano 9 włamań do domów jednorodzinnych, 8 włamań do mieszkań, 2 włamania do altan i 1 włamanie do domku letniskowego. Sprawcy najczęściej wchodzą przez uchylone okna, wyłamane drzwi wejściowe lub wyważone drzwi balkonowe. Giną przede wszystkim pieniądze, sprzęt elektroniczny, biżuteria i kosmetyki.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim apelują o wzmożenie czujności oraz o odpowiednie zabezpieczenie mieszkań. W drzwiach należy zamontować zamki patentowe, posiadające atesty lub zabezpieczenia przeciwwyważeniowe. Okna powinny być wyposażone w rolety antywłamaniowe. Dobrym zabezpieczeniem jest system alarmowy oraz tzw. „czujność sąsiedzka”. Pamiętajmy o zamykaniu okien pod nasza nieobecność. Drzwi balkonowe, okna piwniczne oraz drzwi garażowe, nie powinny również pozostać bez odpowiedniego zabezpieczenia. Chcemy zwrócić Państwa uwagę na to, aby nie przechowywać w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Cenne przedmioty należy oznakować, w niewidoczny dla złodzieja sposób oraz zrobić im zdjęcia. Zwiększy to szansę na ich odzyskanie.

Jeżeli zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby, w okolicach naszego miejsca zamieszkania prosimy o kontakt z policją pod numerem 058 78-54-222 ,997 lub z najbliższą jednostką policji.

info+foto: Komenda Powiatowa w Pruszczu Gdańskim

K.