07:10
16 Październik 2018
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Specjalne cyfry w tablicy rejestracyjnej - nowa moda?

Zamieszczono dnia czw., 2017-12-07 23:46

Coraz częściej istotnym elementem przy wyborze samochodu jest nie tylko model, wersja i kolor, ale także tablica rejestracyjna. Nie mówimy tutaj o tablicach imiennych. Bardziej o numerologii w tablicach.

Najpopularniejsze cyfry spotykane w kombinacjach to siódemki, jedynki czy ósemki, pełne liczby, to daty urodzin. Ale - lubimy nie tylko to. Przywiązani jesteśmy także do miast. - Coraz częściej spotykamy się z pytaniami, czy samochód będzie można zarejestrować w ściśle określonym mieście. Rodzinnym, w którym znajduje się miejsce pracy, lub do którego czuje ktoś sentyment – dodaje Honorata Zasońska. - Podobnie jak w przypadku liczb, także w tym przypadku w Toyota Carter Gdańsk udaje się nam sprostać oczekiwaniom.

Gdański serwis Toyoty to niejedyne miejsce, w którym działa rejestracyjna numerologia. - Swoje ulubione kombinacje liczbowe ma bardzo wielu klientów Mercedesa i AMG - mówi Tadeusz Kopicki z BMG Goworowski. - Niektórzy preferują określone liczby od lat, a my staramy się sprostać ich oczekiwaniom.

Zamówienia na określone ciągi liczbowe to także codzienność rejestrujących samochody dla Serwis Haller, Lexus Trójmiasto, Motor Centrum, czy gdyńskiego Euro Caru.

Numerologia to prognozowanie z liczb i nadawanie im specjalnego znaczenia. Badania socjologiczne dowodzą, że upodobanie do numerologii to wśród Polaków powszechne zjawisko. Dotyczy to także samochodów.

- Co trzecia Toyota, opuszczająca salon Toyota Carter Gdańsk zawiera w rejestracji liczby mające takie same, przynajmniej podwójne cyfry. Popularne są także osobiste kombinacje cyfr, układane w daty ważnych życiowych rocznic, czy wydarzeń istotnych dla całego świata – mówi Honorata Zasońska, kierownik Działu Kredytów Leasingów i Ubezpieczeń Toyota Carter Gdańsk. - Ten, bardzo sympatyczny i związany z wieloma ciekawymi historiami, obyczaj występował w zasadzie zawsze. Ostatnio staje się jednak zdecydowanie bardziej popularny.


red. Bartosz Gondek / zdj. mat prasowy (FB Carter Gdańsk)