20:12
16 Grudzień 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Pruszcz Gdański: Pod Urzędem Miasta stanie mammobus

Zamieszczono dnia pon., 2018-01-01 11:18

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. 

- Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. - Najbliższe bezpłatne badanie mammograficzne w Pruszczu Gdańskim w mammobusie odbędzie się 3, 4, 5 stycznia 2018 r. przy Urzędzie Miasta, ul. Grunwaldzka 20. 

Na badanie nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Wystarczy tylko wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub przez internet na www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. 

W badaniu mogą uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie, w ciągu ostatnich 2 lat, nie miały wykonanej mammografii lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

info+foto: materiały prasowe

K.