20:12
13 Grudzień 2018
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Powiat starogardzki: Finał WOŚP pod znakiem biegu i pomocy

Zamieszczono dnia śr., 2018-01-03 10:30

W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. odbędzie się kolejny 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz dwunasty organizowany jest bieg na dystansie 5 km pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy. W Warszawie bieg ten zgromadzi 5000 osób. W Starogardzie Gd. taki bieg odbędzie się po raz drugi na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny. Lokalnym inicjatorem i pomysłodawcą był w zeszłym roku Mariusz Gołąbek.

W tym roku wszystkich chętnych do udziału zaprasza Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides. Na stronie klubowego facebooka można przeczytać regulamin i pobrać wymagane oświadczenie. Trwają też zapisy elektroniczne do dnia 9 stycznia na stroniewww.elektronicznezapisy.pl Później zapisy będą możliwe w dniu imprezy od godz. 10.45 do 11.45.

Uczestnicy będą mogli zmierzyć sobie jeszcze przed biegiem poziom cukru we krwi, a po biegu posłuchać o leczeniu cukrzycy u kobiet w ciąży, zobaczyć w jaki sposób prawidłowo udziela się pierwszej pomocy oraz posłuchać zaleceń dietetyka. 

info+foto: www.powiatstarogard.pl

K.