19:12
16 Grudzień 2018
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Kolbudach

Zamieszczono dnia wt., 2018-01-09 09:27

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26, w całym kraju rozlegną się dźwięki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na polskie ulice tłumnie wyruszą wolontariusze z puszkami. Przez cały dzień towarzyszyć nam będą liczne koncerty, ciekawe pokazy i niecodzienne licytacje. Wieczorem, na podsumowanie aktywnego dnia, podziwiać będziemy pokazy fajerwerków, czyli wystrzelimy „światełko do nieba”. Tak jak w latach ubiegłych, orkiestrowych atrakcji nie zabraknie również w Kolbudach.

Na terenie Gminy Kolbudy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, już w godzinach przedpołudniowych, spotkamy głównie w okolicy kościołów. Kwestę prowadzić będzie 25 uczniów Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego.

Rozpoczynamy o godzinie 16.00

W tym roku wszystkie wydarzenia związane z WOŚP odbywać się będą na terenie ZKPiG w Kolbudach, co powinno stanowić duże udogodnienie dla uczestników. „Orkiestrowe” popołudnie i wieczór rozpoczniemy o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej kolbudzkiej szkoły. Po krótkim powitaniu przez Wójta Gminy Kolbudy scenę opanują najmłodsi. Artystyczną część wydarzenia zainaugurują dzieci z Gminnego Przedszkola w Kolbudach, które tanecznym krokiem wprowadzą nas w klimat Orkiestry.

Występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz… coś dla smakoszy

Kolejnym punktem programu będą występy przygotowane przez uczniów ze szkół podstawowych w Bielkówku, Lublewie i Pręgowie. Ich popisy oklaskiwać będziemy mniej więcej do godziny 17.00. Oczywiście przez cały czas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy. Na wszystkich, którzy zdecydują się spędzić ten dzień z WOŚP czekają również smakowite przekąski. Aby skosztować serwowanej przez strażaków grochówki lub potraw rybnych - przygotowanych przez koło wędkarskie w Kolbudach - wystarczy wrzucić datek do tradycyjnej, kolorowej puszki. Podobnie z posiłkami oferowanymi przez „Zieloną Kuchnię” czy słodkościami z kawiarenki Szkolnego Klubu Wolontariusza „Nadzieja”.

Gminne zespoły muzyczne, pokazy tańca i sztuk walki

Wróćmy jednak do części artystycznej. Po występach uczniów „podstawówek” na scenę, około godziny 17.10, wkroczą uczniowie ZKPiG. Po przygotowanym przez młodzież pokazie rozpocznie się blok muzyczny. Około godziny 17.25, jako pierwszy, „wielkoorkiestrowe rytmy” zaserwuje - działający przy Urzędzie Gminy Kolbudy - zespół „Mini Max”. Młodzież doskonale wykonuje, znane z list przebojów, utwory największych gwiazd światowego popu i rocka. Po ich występie swoje umiejętności zaprezentują uczniowie szkoły muzycznej w Kolbudach. Około godziny 18.10 zobaczymy pokaz tańca w wykonaniu młodzieży ze szkoły tańca „Latino Cafe”. Na godzinę 18.25 zaplanowano występ innego z gminnych zespołów. Na scenie pojawią się podopieczni Jana Skałbani, którzy wydobędą wspaniałe dźwięki z instrumentów dętych. Po muzycznej i tanecznej dawce atrakcji, około godziny 18.40 w programie zarezerwowano czas na pokaz lokalnych mistrzów sztuk walki, którzy swoje umiejętności zdobywają w klubie „Taekwon” Kolbudy.

Jacek Kawalec zaśpiewa hity Joe Cockera

Punktualnie o godzinie 19.00 przewidziany jest występ gwiazdy wieczoru. O tej porze na naszej scenie pojawi się Jacek Kawalec, wielu z Państwa znany zapewne jako prowadzący niezwykle popularny show telewizyjny „Randka w ciemno”. Zapewniamy, że nasz gość nie tylko znakomicie kojarzy pary i jest dobrym aktorem, ale również ma wspaniały wokal i doskonale śpiewa. Nie mamy wątpliwości, że hity z repertuaru Joe Cockera, w wykonaniu aktora, na pewno przypadną do gustu wszystkim, którzy pojawią się w ZKPiG.    

„Światełko do nieba” wyślemy ze szkoły

O godzinie 20.00 odpalimy popularne i nierozerwalnie związane z WOŚP światełko do nieba. W tym roku ten punkt programu będzie miał miejsce również przy ZKPiG w Kolbudach. Aby podziwiać fajerwerki wieńczące dzień z Orkiestrą najlepiej będzie ustawić się na placu apelowym przed głównym wejściem do szkoły. Stąd widoczność będzie najlepsza.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Kolbudy do włączenia się do orkiestrowego grania. Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na wyrównywanie szans dla leczenia noworodków.

Wejście do sali gimnastycznej ZKPiG tylko od strony boisk!

info+foto: www.kolbudy.pl

K.