12:12
17 Grudzień 2018
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!
Zobacz najnowszy film z serii:

Można już zgłaszać kandydatów do Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Zamieszczono dnia śr., 2018-01-10 23:04

Pomorska Nagroda Artystyczna honoruje najbardziej znaczące wydarzenia w pomorskiej kulturze. Liczy się zarówno działalność artystyczna, jak i mecenat. Kandydatury można zgłaszać do 20 lutego 2018 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Pomorska Nagroda Artystyczna przyznawana jest w trzech kategoriach. Nagradzając "Kreację Artystyczną" kapituła honoruje wydarzenie artystyczne jakie miało miejsce w minionym roku. W drugiej kategorii "Pomorska Nadzieja Artystyczna" statuetką nagradzany jest artysta, niekoniecznie debiutujący, którego dokonania artystyczne rokują wielkie nadzieje na przyszłość. W kategorii „Mecenat Kultury" nagradzane są osoby lub firmy wspierające kulturę, środkami niepochodzącymi ze źródeł publicznych. Przyznawana jest również indywidualna nagroda specjalna. „Wielką Pomorska Nagrodę Artystyczną" przyznaje marszałek województwa pomorskiego za całokształt wybitnych osiągnięć artystycznych.

Prawo do zgłaszania kandydatów do pomorskiej nagrody artystycznej mają: wszyscy dotychczasowi laureaci nagrody, stowarzyszenia i związki twórcze, instytucje kultury, organy administracji publicznej, szkoły wyższe i artystyczne, media, organizacje pozarządowe i podmioty działające w sferze kultury.

Ze zgłoszonych kandydatów wybieranych jest dziesięć nominacji w kategorii „Kreacje artystyczne" i po trzy nominacje w pozostałych kategoriach. Ostatecznego wyboru spośród osób nominowanych dokonuje Duża Kapituła w skład której wchodzą m.in. laureaci nagrody z lat poprzednich.

Więcej informacji, dokumenty do pobrania - tutaj:

https://pomorskie.eu/-/kto-dostanie-prestizowe-wyroznienie-mozna-juz-zglaszac-kandydatow-do-pomorskiej-nagrody-artystycznej

red. / mat. prasowy